Ekonomi

Ziraat Bankası Kredi Faizlerinde Büyük İndirime Gidiyor!

Kredi faiz oranlarında düzenli fakat küçük miktarlarda faiz indirimleri devam ediyorken Ziraat Bankası tarafından yeni ve büyük bir faiz oranı indirim haberi geldi. Buna göre 4 mart 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları %1,28’e, ihtiyaç kredisi faiz oranları ise %1,53′ indirilecek. Yeni faiz oranlarıyla birlikte Ziraat Bankası kredi hesaplama örneklerine bakalım.(Not: İlgili kampanya sona ermiştir)

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama (%1,28)

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama örneğimiz ile aylık taksit tutarlarını ve toplam geri ödeme tutarını öğrenebilirsiniz. Aşağıda yer alan Ziraat Bankası kredi hesaplama örneği, 100.000 tl kredi ve 120 ay vade üzerinden hesaplanmıştır.

Faiz oranı: %1,28

Vade sayısı: 120

Aylık Geri Ödeme: 1.635 TL

Toplam Geri Ödeme(Masraflar hariç): 196.256 TL

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama (%1,53)

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama örneğimiz ile aylık taksit tutarlarını ve toplam geri ödeme tutarını öğrenebilirsiniz. Aşağıda yer alan Ziraat Bankası kredi hesaplama örneği, 20.000 tl kredi ve 60 ay vade üzerinden hesaplanmıştır.

Faiz oranı: %1,53

Vade sayısı: 60

Aylık Geri Ödeme: 553 TL

Toplam Geri Ödeme(Masraflar hariç): 24.712 TL

Ziraat Bankası kredi hesaplama konusunda farklı örneklere, ilerleyen günlerde yayına alacağımız yazılarda değineceğiz. Yukarıda yer alan Ziraat Bankası kredi hesaplama örneklerine kredi masrafları dahil değildir. 04/03/2019 itibariyle Ziraat Bankası faiz indirimi yürürlüğe girince, kredi masraflarını da dahil ederek gerekli güncellemeleri yapacağız.

Not: Kredibak.com internet sayfamız dahil olmak üzere kredi karşılaştırma sitelerinde ve hatta bizzat bankaların internet sitelerinde yer alan banka kredi faiz oranları, bazı durumlarda sizi yanıltabilir. İnternette yer alan kredi hesaplamalarının bir bağlayıcılığı yoktur, bu nedenle bizzat ilgili banka şubesinden en geçerli bilgiyi almanız doğru olacaktır. Önce düşük faizli kredi veren bankaları inceleyip sonrasında en uygun iki ya da üç bankayı ziyaret ederek daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Etiketler

Hasan Benli

Kredi bak sitesi editörü, kredi uzmanı. Uzun yıllardır bankacı. 2 çocuk babası yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı