Devlet Destekleri

Yapı Kredi World Kart Taksit İmkanı

Yapı Kredi Worldcard tüm dünyaya yayılmış kullanım ağı ile birlikte en fazla müşteriye sahip kart özelliğini taşımaktadır. Bu kart ile yapılan alışverişlerde sağlanan indirim, bonus ve taksitlendirme diğer kartlara göre daha kullanışlıdır. Bankanın benimsediği ‘Harcama Taksitlendir’ prensibi çerçevesinde world kart taksit imkanı ile peşin yapılan alışverişleri taksitlendirebilir veya fazladan taksit ekletebilirsiniz.

World Kart Taksit İmkanı
World Kart Taksit İmkanı.

Taksitlendirme Nasıl Yapılacak?

Yapılacak peşin alışverişlerinizi taksitlendirmek için bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvuruları cep telefonu üzerinden gönderilecek SMS ile de yapabilir aynı zamanda Yapı kredi mobil üzerinden ya da yapı kredi internet bankacılığı üzerinden de aktifleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılan alışveriş sonrasında cep telefonuna gelen alışveriş SMS ne gün içerisinden cevap verilerek de taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. İnternet ve yapı kredi telefon bankacılığı üzerinden 2 veya 3 taksit yapılmaktadır. Fakat telefona gelen SMS ile yapılan taksitlendirmelerde belirtilen faiz oranı kontrol edilerek 9 aya kadar yapılabilir.

[ilgiliMakale icerik_id=”1090″]

Taksitlendirme Faizleri Nasıl Hesaplanır?

Talep edilen harcamanın en az 2ye bölünmesi durumunda KKDF ve BSMV dâhil olacak şekilde %1.20, 3 takside bölünmesi durumunda %2.40 faiz oranı uygulanır. SMS ile başvurulan taksitlendirme işlemlerinde aynı gün talep edilmelidir. Daha sonraki günlerde istenen taksitlendirmeler banka açısından olumsuz karşılanmaktadır. Ayrıca ek olarak istenen 3 aylık taksit için %3.60 faiz oranı uygulanır. Detaylı inceleme için yapı kredi bankası internet şubesine gidebilirsiniz.

Taksitlendirme Yapılırken Dikkat Edilecek Hususlar

Daha önce taksitlendirme istenmiş bir harcama için tekrar taksitlendirme talep edilemez. Taksitlendirme işlemleri telekomünikasyon, yemek, kuyumcu, alkollü içecek, gıda, ofis malzemeleri, kozmetik harcamalarında geçerlidir. Somut olmayan herhangi bir ürün satışında geçerli değildir. Sağlık ve sosyal harcamalar için en fazla verilecek taksit tutarı 12 aydır. Harcamalar sadece POS cihazları ile yapılan harcamalar için geçerlidir. İnternet üzerinden yapılan satışlarda ekstra taksit imkânı olmamaktadır.

Etiketler

Hasan Benli

Kredi bak sitesi editörü, kredi uzmanı. Uzun yıllardır bankacı. 2 çocuk babası yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı