Devlet Yardımları

Ücretsiz İzin Maaş Desteği Ne Zaman Verilecek

Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafında daha önce işten çıkarılan personele yönelik ücretsiz izin maaş desteği verileceği açıklanmıştı. Yapılan bu açıklamadan sonra işten çıkarılanlar ücretsiz izin maaş desteği ne zaman verilecek sorusunun cevabını aramaya başladılar. Biz de bu yazımızda işten çıkarılan personele maaş desteği ne zaman verilecek, ücretsiz izin maaş şartları nelerdir, ücretsiz izin desteği başvurusu nasıl yapılır, ücretsiz izin maaş başvurusu nereye yapılır, ücretsiz izne çıkarılanlar için maaş desteği kaç ay verilecek gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Ücretsiz İzin Maaş Desteği başvuru şartları
Ücretsiz İzin Maaş Desteği başvuru şartları

 

Maaş Desteği Ne Zaman Verilecek

Korona Virüsü (kovid-19) salgınının ardından açıklanan destek programları dahilinde işten çıkarılan işçilere destek olması için açıklanan ücretsiz izin maaş desteğinin ne zaman ödeneceği işten çıkarılanlar için merakla beklenmeye başladı. Maliye bakanının yaptığı açıklamaya göre işten çıkarılan içşilere ödenecek maaş 3 ay süreyle 1170 TL ödenek alacak. Ancak ödemelerin ne zaman yapılacağına dair bir açıklamada bulunulmadı. Virüs salgının yarattığı olumsuz etkiyi en aza indirmek adına maaş ödemelerinin bir an evvel yapılacağını bekliyoruz.

[ilgiliMakale icerik_id=”1321″]

Ücretsiz İzin Maaş Şartları Nelerdir

Ücretsiz izin verilenlere yapılacak maaş desteği ile ilgili şartlar ve kimlerin destek alacağı konusu işten çıkarılan vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre 15 Mart’tan sonra işten çıkarılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de bu destekten yararlanabilecek.

Ücretsiz İzin Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır

Ücretsiz izine gönderilenlere için verilen maaş desteği başvurularının nasıl yapılacağı ile ilgili remi açıklama henüz yapılmadı. Virüs salgınının yarattığı panik havasını en aza indirmek için resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

[ilgiliMakale icerik_id=”1269″]

Ücretsiz İzin Maaş Başvurusu Nereye Yapılır

Ücretsiz izin maaş başvurularının nereye yapılacağı ile ilgili detaylar henüz yetkililer tarafından paylaşılmadı. Maliye bakanı Albayrak‘tan konuyla ilgili detayların yakın zamanda paylaşılması beklenmektedir. Detayla paylaşılır paylaşılmaz sitemizde bulabilirsiniz.

Ücretsiz İzne Çıkarılanlar İçin Maaş Desteği Kaç Ay Verilecek

Koronavirüs salgınıyla ekonomik mücadelede kapsamında alınan yeni kararlar arasında, 62 maddelik bir taslak metin bulunmaktadır. Bu taslağa göre işten çıkarmalara yasak geldi. İşveren isterse personelini ücretsiz izne çıkartabilecek, bu durumda işçiye günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek. Ayrıca 15 Mart’tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de aynı miktar ödenecek. ödenecek bu miktar 3 ay süreyle geçerli olacak, cumhurbaşkanı bu süreyi isterse 6 aya kadar uzatabilecek.

[ilgiliMakale icerik_id=”1146″]
Etiketler

Hasan Benli

Kredi bak sitesi editörü, kredi uzmanı. Uzun yıllardır bankacı. 2 çocuk babası yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı