• CUMHURIYET ALTINI
  16.760,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • BITCOIN/TL
  2218442,525
  % 0,85
 • BIST 100
  %

Ücretsiz İzin Maaş Desteği Ne Zaman Verilecek

Ücretsiz İzin Maaş Desteği Ne Zaman Verilecek

Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafında daha önce işten çıkarılan personele yönelik ücretsiz izin maaş desteği verileceği açıklanmıştı. Yapılan bu açıklamadan sonra işten çıkarılanlar ücretsiz izin maaş desteği ne zaman verilecek sorusunun cevabını aramaya başladılar. Biz de bu yazımızda işten çıkarılan personele maaş desteği ne zaman verilecek, ücretsiz izin maaş şartları nelerdir, ücretsiz izin desteği başvurusu nasıl yapılır, ücretsiz izin maaş başvurusu nereye yapılır, ücretsiz izne çıkarılanlar için maaş desteği kaç ay verilecek gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Ücretsiz İzin Maaş Desteği başvuru şartları

Ücretsiz İzin Maaş Desteği başvuru şartları

 

Maaş Desteği Ne Zaman Verilecek

Korona Virüsü (kovid-19) salgınının ardından açıklanan destek programları dahilinde işten çıkarılan işçilere destek olması için açıklanan ücretsiz izin maaş desteğinin ne zaman ödeneceği işten çıkarılanlar için merakla beklenmeye başladı. Maliye bakanının yaptığı açıklamaya göre işten çıkarılan içşilere ödenecek maaş 3 ay süreyle 1170 TL ödenek alacak. Ancak ödemelerin ne zaman yapılacağına dair bir açıklamada bulunulmadı. Virüs salgının yarattığı olumsuz etkiyi en aza indirmek adına maaş ödemelerinin bir an evvel yapılacağını bekliyoruz.

Temel İhtiyaç Kredisi Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında hükümetin aldığı ekonomik önlemlerde bahsettiği kamu bankalarından alınacak temel ihtiyaç kredisi ödemeleri ne zaman başlayacak.Üç kamu bankası hane halkı geliri 5 bin TL'nin altında olan ailelere 6 ay ödemesiz kredi desteği başlatmıştı. Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan destek kredileri temel ihtiyaçların uygun şartlarda finanse edilebilmesi amacıyla, 10 bin TL'ye kadar 36 aya kadar vadeyle sağlanacağı duyuruldu. Başvuruna sahipleri

İlgili İçerik

Ücretsiz İzin Maaş Şartları Nelerdir

Ücretsiz izin verilenlere yapılacak maaş desteği ile ilgili şartlar ve kimlerin destek alacağı konusu işten çıkarılan vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre 15 Mart’tan sonra işten çıkarılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de bu destekten yararlanabilecek.

Ücretsiz İzin Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır

Ücretsiz izine gönderilenlere için verilen maaş desteği başvurularının nasıl yapılacağı ile ilgili remi açıklama henüz yapılmadı. Virüs salgınının yarattığı panik havasını en aza indirmek için resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

3 Ay İşten Çıkarma Yasağı Başladı Mı

DÜnyayı etkisi altına alan korona virüs salgınında ülkemiz de zarar görmüştür. Virüs salgının ekonomik zararını en aza indirmek için hükümet kararlar almaktadır. Bu bağlamda içerisinde 3 ay işten çıkarma yasağı maddesi de olan, 62 maddelik bir taslak yasa tasarısı hazırladı. Hazırlanan bu tasarıda ekonomik, sosyal ve tıbbi alanlarda pek çok düzenlemeler bulunmaktadır. Taslak metin önümüzdeki günlerde Meclis gündemine de taşınacak. Peki taslak metinde yer alan 3 Ay İşten Çıkarma Yasağı

İlgili İçerik

Ücretsiz İzin Maaş Başvurusu Nereye Yapılır

Ücretsiz izin maaş başvurularının nereye yapılacağı ile ilgili detaylar henüz yetkililer tarafından paylaşılmadı. Maliye bakanı Albayrak‘tan konuyla ilgili detayların yakın zamanda paylaşılması beklenmektedir. Detayla paylaşılır paylaşılmaz sitemizde bulabilirsiniz.

Ücretsiz İzne Çıkarılanlar İçin Maaş Desteği Kaç Ay Verilecek

Koronavirüs salgınıyla ekonomik mücadelede kapsamında alınan yeni kararlar arasında, 62 maddelik bir taslak metin bulunmaktadır. Bu taslağa göre işten çıkarmalara yasak geldi. İşveren isterse personelini ücretsiz izne çıkartabilecek, bu durumda işçiye günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek. Ayrıca 15 Mart’tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de aynı miktar ödenecek. ödenecek bu miktar 3 ay süreyle geçerli olacak, cumhurbaşkanı bu süreyi isterse 6 aya kadar uzatabilecek.

Temel İhtiyaç Desteği Başvuru Şartları Neler?

Covid-19 virüs salgının ardından Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK tarafından açıklanan önlem ve destek paketlerinin içerinde bulunan Temel İhtiyaç Desteği başvurusu nasıl yapılır? Temel İhtiyaç Desteği başvuru şartları neler? gibi soruları ve bu destekten faydalanmak isteyen vatandaşların verilecek destek ile ilgili bilgilendirmeyi yazımızda yapacağız. İşte verilecek ihtiyaç destek kredisi ile ilgili ayrıntılar.

İlgili İçerik

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Kredi Kartı Gibiydin
izmir escort