• CUMHURIYET ALTINI
  16.760,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Temel İhtiyaç Kredisi Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak

Temel İhtiyaç Kredisi Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında hükümetin aldığı ekonomik önlemlerde bahsettiği kamu bankalarından alınacak temel ihtiyaç kredisi ödemeleri ne zaman başlayacak.Üç kamu bankası hane halkı geliri 5 bin TL’nin altında olan ailelere 6 ay ödemesiz kredi desteği başlatmıştı.

Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan destek kredileri temel ihtiyaçların uygun şartlarda finanse edilebilmesi amacıyla, 10 bin TL’ye kadar 36 aya kadar vadeyle sağlanacağı duyuruldu. Başvuruna sahipleri internet üzerinden TC Kimlik numarası, cep telefonu numarası, kredi miktarı, taksit ödeme gün başlangıcı, hane halkı gelir bilgisi, medeni durum ve bakmakla yükümlü çocuk sayısı gibi bilgilerini verdikten sonra başvurularına geri dönüş almaya başladı.

temel ihtiyaç kredisi ödemeleri

temel ihtiyaç kredisi ödemeleri

Banka İcrası Olan Temel İhtiyaç Kredisi Alabilir mi

Koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmak amacıyla hükümetin çıkardığı Temel İhtiyaç Destek Kredisi uygulaması kapsamında kamu bankalarından başvurular alınmaya başladı. Bu bağlamda kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları tarafından 6 ay ödemesiz 0.49 Aylık faiz oranları ile 36 aya kadar kredi vermeye başladılar. Banka İcrası Olan

İlgili İçerik

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ’NE NASIL BAŞVURULUR?

Alınan sağlık tedbirleri kapsamında temel ihtiyaç kredisi ödemeleri için bankaların mobil uygulamaları, internet şubeleri veya SMS yoluyla ulaşabilirler.

ZİRAAT BANKASI’INA BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

HALK BANKASI’NA BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

VAKINBANK’A BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Vakıf Bank’a SMS yoluyla da başvurabilirsiniz. “DESTEK TCKN HANEGELIRI” yazıp 5724’e SMS atarak da başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Temel İhtiyaç Desteği Başvuru Şartları Neler?

Covid-19 virüs salgının ardından Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK tarafından açıklanan önlem ve destek paketlerinin içerinde bulunan Temel İhtiyaç Desteği başvurusu nasıl yapılır? Temel İhtiyaç Desteği başvuru şartları neler? gibi soruları ve bu destekten faydalanmak isteyen vatandaşların verilecek destek ile ilgili bilgilendirmeyi yazımızda yapacağız. İşte verilecek ihtiyaç destek kredisi ile ilgili ayrıntılar.

İlgili İçerik

10 BİN TL KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI

İhtiyaç kredisinden aylık hane halkı geliri 5 bin lira ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensupları ve alt gelir grubundaki diğer bireyler yararlanacak.

GERİ ÖDEMELER NASIL OLACAK?

Faizi yüzde 0,49 olan ihtiyaç kredisinin geri ödemeleri de kredinin alınmasından 6 ay sonra başlayacak. 30 ay devam edecek kredide 10 bin, 7 bin 500 ve 5 bin olmak üzere 3 seçenek bulunuyor. Hepsinin vade süresi 30 ay.

 • 10 bin TL için: İlk 6 ay ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca her ay 376 TL
 • 7 bin 500 TL için ilk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca her ay 282 TL
 • 5 bin TL için ilk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca her ay 188 TL

ÖDEMELER NASIL ALINIYOR?

Bankalar başvurulara geri dönmeye başladı ve bazı vatandaşlar başvurdukları kredinin parasını çektiler. Ödemeler ATM’lerden yapılıyor. Paranın alınması için banka şubesine gidilmesi gerekmiyor.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Kredi Kartı Gibiydin
izmir escort