• CUMHURIYET ALTINI
  3.029,30
  % -0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7090
  % 0,10
 • € EURO
  9,1728
  % 0,22
 • £ POUND
  10,2479
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  1,1788
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,1014
  % 0,40
 • BITCOIN
  140492,640
  % 9,82
 • BIST 100
  1.259,72
  % -2,57

Dikkat, Bu Kredi Kartlarında Nakit Avans Faizi Çok Uygun!

Dikkat, Bu Kredi Kartlarında Nakit Avans Faizi Çok Uygun!

Kredi kartları hayatımızın tüm alanına girmiş durumda. Öyle ki kişi başına en az 2 kredi kartı düşüyor neredeyse. Özellikle taksitli alışveriş kolaylığı nedeniyle tercih edilen kredi kartları, acil nakit ihtiyacı hissettiğimiz durumlarda da nakit avans çekim özelliği ile ihtiyaçlarımızı karşılayabilmektedir. Fakat her kredi kartında nakit avans çekim özelliği bulunmaz. Bunun yanı sıra nakit avans çekimlerinde banka tarafından belli bir oranda ücret alınmaktadır. Yazımızın devamında; nakit avans çekim özelliği nedir, nakit avans çekim ücreti nedir gibi soruları cevaplandıracağız. En önemlisi de nakit avans faizi ve nakit avans çekim ücreti en uygun olan bankalar hangileridir, bunları inceleyeceğiz.

 

Nakit Avans, Nakit Avans Faizi ve Ücreti Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bazı bankalar, hizmete sundukları kredi kartlarına nakit avans özelliği de eklemektedir. Bu özellik sayesinde acil nakit nakit ihtiyacı yaşayan kredi kartı müşterileri, ATM’lerden ya da internet bankacılığı üzerinden nakit para çekebilirler. Kredi kartından çekilen bu paraya nakit avans denilmektedir. Nakit avans çekimi iki şekilde yapılmaktadır; birinci direkt nakit avans, ikincisi ise taksitli nakit avans seçeneğidir.  Kredi kartından nakit avans çekildiğinde belli oranda komisyon ödememiz gerekir. Bankadan bankaya değişiklik gösteren bu komisyona nakit avans çekim ücreti denir. Eğer ki kredi kartı taksitli nakit avans çekilirse bu durumda ödenmesi gereken ücrete, taksitli nakit avans faizi denir. Peki nakit avans çekim ücreti en düşük olan bankalar hangileridir, hangi kredi kartının nakit avans faizi daha uygundur, inceleyelim.

 

Nakit Avans Ücreti/Faizi En Düşük Bankalar Hangileridir?

Bireysel tüketiciler olarak zaman zaman acil nakit ihtiyacı duymaktayız. Bu gibi durumlarda kredi kartı nakit avans özelliğinden faydalanmak mümkün. Fakat bankalar, belli bir ücret ve komisyon karşılığında nakit avans vermektedir. Dolayısıyla nakit avans ücreti en uygun olan bankalar tercih edildiğinde, en avantajlı oranlarla kredi kartından nakit avans çekebilirsiniz. Piyasada aktif olarak faaliyet gösteren bankalar arasında en uygun nakit avans çekim ücreti ve nakit avans faizi veren bankaları aşağıda sıraladık;

 

Ziraat Bankası Nakit Avans Ücreti ve Faizi

Nakit avans ücreti en uygun banka olarak ilk sırada Ziraat Bankası’nı gösterebiliriz. Şu anda Ziraat Bankası kredi kartı nakit avans çekim ücreti; %3,75 + 3 TL olarak uygulanmaktadır. Yani Ziraat kredi kartından 500 lira nakit avans çektiğinizde 21,75 lira komisyon ödersiniz.

 

Halkbank Nakit Avans Ücreti ve Faizi

Halkbank kredi kartı nakit avans işlem ücreti de birçok bankaya kıyasla oldukça uygundur. Nitekim 2019 itibariyle Halkbank kredi kartı nakit avans çekim ücreti; %3,78 + 5 TL olarak uygulanmaktadır. Yani Halkbank kredi kartından 500 lira nakit avans çektiğinizde 23,90 lira komisyon ödersiniz.

 

Vakıfbank Nakit Avans Ücreti ve Faizi

Devlet iştirakli kamu bankalarından biri olan Vakıfbank da nakit avans ücreti en uygun bankalar arasında yer alır. Nitekim 2019 itibariyle Vakıfbank kredi kartı nakit avans çekim ücreti; %5,33 kesinti üzerinden belirlenmektedir. Yani Vakıfbank kredi kartından 500 lira nakit avans çektiğinizde 26,65 lira komisyon ödersiniz.

 

İş Bankası Nakit Avans Ücreti ve Faizi

Özel sektörün önde gelen bankalarından biri olan İş Bankası da muadillerine kıyasla nispeten daha uygun faiz ve komisyon kesintisi ile nakit avans kullandırmaktadır. 2019 itibariyle İş Bankası kredi kartı nakit avans çekim ücreti; %3,75 + 7,5 olarak uygulanmaktadır. Yani İş Bankası kredi kartından 500 lira nakit avans çektiğinizde 26,25 lira komisyon ödersiniz.

 

Yazımızda yer alan rakamlar ve hesaplamalar, bankaların internet sitelerinde yer alan veriler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Fakat bu bilgiler banka tarafından istenildiği zaman güncellenebilir. Bu nedenle en güncel rakamları öğrenmek için bizzat bankadan bilgi almanız ve buna göre işlem yapmanız doğru olacaktır.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.