• CUMHURIYET ALTINI
  2.994,50
  % -1,43
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6898
  % 0,32
 • € EURO
  8,9934
  % 0,11
 • £ POUND
  9,8250
  % 0,56
 • ¥ YUAN
  1,1309
  % -0,04
 • РУБ RUBLE
  0,1002
  % -0,47
 • BITCOIN
  80673,297
  % 0,60
 • BIST 100
  1.102,65
  % 0,59

Kuveyttürk Sağlam Kart Nedir, Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Kuveyttürk Sağlam Kart Nedir, Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Teknolojiyi de ön plana alarak bankacılık sektöründeki payını arttırmayı hedefleyen Kuveyt Türk, yeniliklerine devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde kullanıma sunduğu Kuveyttürk cebim pos teknolojik uygulaması ile işletmelerin hızlı tahsilat yapmasına olanak sağlayan Kuveyttürk, şimdi de Sağlam Kart ile karşımıza çıkıyor. Peki Kuveyttürk sağlam kart nedir? Sağlam kart özellikleri nelerdir? Sağlam Kart kullananlar hangi avantajlardan faydalanacak, inceleyelim?

Kuveyttürk Sağlam Kart Nedir?

Kuveyttürk sağlam kart, katılım bankalarından biri olan Kuveyttürk’ün kullanıma sunduğu kredi kartı ürünleri arasında yer alır. Sağlam Kart’ın çıkış noktası ve ön plana aldığı husus; eğitim, sağlık gibi gerçek ihtiyaçlarda taksit yapması ve bu taksitlendirmelerde vade farkı almamasıdır. Bunun haricinde sağlam kart kullanıcıları, düzenli ödeme yaptıkları takdirde bazı ödüllerden de faydalanabilmektedir. Kuveyttürk’ün Sağlam Kart’ı başka hangi özellikleri içeriyor, maddeler halinde listeledik.

Kuveyttürk Sağlam Kart Özellikleri Nelerdir?

Kuveyttürk sağlam kart özellikleri arasında en dikkat çekeni; 12 ay boyunda; her ay en az 200 liralık harcama yapılması ve kredi kartı dönem borcunun zamanında yatırılması halinde 50 TL değerinde altın puan kazanılmasıdır. Yani düzenli ödeme yapan sağlam kart kullanıcıları ödüllendirilmektedir. Bu özellik sonucu kazanılan ya da alışverişlerden elde edilen altın puanlar, adınıza açılan Kuveyttürk altın cari hesabı içinde birikir. Bu sayede altın birikimi de yapmış olursunuz. Sağlam Kart’ın diğer özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

→ Eğitim ve sağlık alanında yapılan harcamalarda vade farkı olmadan 5 taksit yapılabilir.

→ Sağlam Kart sahibi olanlar yıllık kart ücreti ödememektedir. Yani kart aidatı alınmayan kredi kartları arasında yer alır.

→ Acil nakit ihtiyacı oluşması durumunda nakit avans çekilebilmektedir.

→ Sağlam kart hesap ekstresi için asgari ödeme oranı %100’dür. Yani ay içinde ne kadar harcama yaparsanız yapın, kart ekstre borcunun tamamını ödemek zorundasınız. Bu durum her ne kadar olumsuz bir özellik gibi görülse de Sağlam Kart’ın konseptine uygun olarak bireylerin geliri kadar harcama yapmasını sağlamaktadır. Bu sayede tüketiciler, ilerleyen dönemlerde ağır kredi kartı borç yükü ile karşılaşmamaktadır.

→ Kuveyttürk Klasik Sağlam Kart nakit avans limiti, kartın toplam limitinin %10’unu aşmamak üzere en fazla 500 TL ile sınırlandırılmıştır. Ek olarak Sağlam Kart ile yapacağınız nakit avans çekimlerinde işlem başına 1,25 TL nakit avans ücreti alınmaktadır. Kuveyttürk’ün nakit avans limiti konusunda bazı sınırlamalara gitmesi, tüketicilerin de lehine bir düzenlemedir.

→ Bunlar haricinde bahsedilen avantajlı özelliklerden faydalanabilmek için gerekli olan şartlar vb. hususlarda bankanın internet sayfasını muhakkak ki ziyaret ediniz.

Kuveyt Türk Sağlam Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyttürk sağlam kart başvurusu, sadece şubeler üzerinden yapılabilmektedir. Size en yakın Kuveyttürk şubesini öğrenmek için tıklayın.

Kuveyttürk’ün kullanıma sunduğu Sağlam Kart’ı ele aldığımız yazımızda yer alan bilgiler, internette yer alan verilerden faydalanılarak oluşturulmuştur. Dolayısıyla bankaların web sayfalarında yer alan ve güncel olmayan bilgilerden sorumlu tutulamayız. Bilinçli bir tüketici olarak; gerek bankaların internet sayfalarında gerekse de diğer finans alanında içerik sunan sitelerde yer alan bilgileri, bizzat bankayı arayarak ya da şubelere giderek teyit ettirmeden işlem yapmayınız.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.