Devlet Destekleri

Kuveyttürk Cebim Pos Nedir, Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Satışlarını kredi kartı veya banka kartından tahsilat yaparak gerçekleştiren; sabit/seyyar iş yeri sahipleri ya da sanal mağazalar, bankaların POS hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bankalar pos hizmetlerini; sabit pos uygulaması, sanal pos uygulaması, mobil pos uygulaması olarak sunar. Sabit pos cihazları telefon ya da internet hatları ile çalışabiliyorken mobil pos uygulaması, gsm hattı takılarak aktif hale gelebilmektedir. Sanal pos uygulaması ise ilgili web sitesinde gerekli kurulumlar yapılarak kolayca kullanıma hazır hale getirilmektedir. İşletmeler açısından en önemli husus kuşkusuz ki tahsilatın hızlı gerçekleşmesidir. Bu da bankaların pos hizmetleri konusundaki teknolojik gelişimini hızlandırmasına neden oluyor. O bankalardan ve uygulamalardan birisi de Kuveyttürk Cebim Pos uygulaması. Peki Kuveyttürk Cebim Pos nedir? Cebim Pos özellikleri neledir? Kuveyttürk Cebim Pos nasıl kullanılır?

Kuveyttürk Cebim Pos Nedir?

Kuveyttürk Cebim Pos; tüm şahıs firmaları ve Kuveyttürk tüzel müşterilerinin yararlanabileceği şekilde oluşturulmuş, tahsilat kolaylığı sağlayan bir banka pos uygulamasıdır. Kuveyttürk Cebim Pos uygulamasının işleyişi sanal pos uygulamasına dayanmaktadır. Cebim Pos uygulaması ile akıllı cep telefonları pos cihazına dönüştürülüyor. Bu sayede mobil cihazımız olan akıllı telefonlar vasıtasıyla anında tahsilat gerçekleştirebiliyoruz.

kuveyturk cebim pos ozellikleri

Kuveyttürk Cebim Pos Özellikleri Nelerdir?

Kuveyttürk CebimPos özellikleri bakımından da işletmeler açısından çeşitli avantajlar içermektedir. Cebim pos uygulaması özellikleri, banka tarafından şu şekilde sıralanmıştır;

→ Kuveyttürk CebimPos uygulamasında pos aidat ücreti alınmamakla birlikte pos kurulumu da ücretsizdir.

→ Cebim Pos uygulamasına tüm şahıs firmaları başvurabilir. Aynı zamanda Kuveyttürk tüzel müşterileri de faydalanabilir.

→ Cebim Pos uygulaması ile yapılan tahsilat işlemleri, 3D Secure/GO yani güvenli ödeme altyapısı ile sağlanmaktadır. Yani güvenli bir şekilde ödeme yapmaya imkan sunmaktadır.

→ Cebim Pos ile Türkiye’deki Troy, Mastercard ve Visa logolu kartlardan ödeme alınabilmektedir.

[ilgiliMakale icerik_id=”405″]

Kuveyttürk Cebim Pos Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Kuveyttürk CebimPos uygulaması kullanımı oldukça basittir ve aşağıdaki yöntemler izlenerek ödeme işlemleri yapılır;

→ Kuveyttürk Kurumsal Mobil Şubeye giriş yapılıp Kuveyt Türk CebimPOS menüleri kullanılabilir.

  • Kuveyt Türk CebimPOS Satış Menüsü üzerine karta ve işleme ait gerekli bilgiler girilir.
  • Bilgiler girildikten sonra “3D Secure/GO – Güvenli Öde” ödeme ekranı açılır.
  • Açılan ekranda, ödeme yapacak kişinin cep telefonuna gelen OTP (One Time Password – Tek Kullanımlık Şifre) girilir.
  • Son olarak ödeme işlemi tamamlanır.

→ CebimPOS uygulaması ile yapılan ödeme işlemleri kolayca listelenebilmektedir. Ayrıca iptal/iade işlemleri ve gün sonu takibi işlemi de yapılabilmektedir.

→ Cebim Pos uygulaması ile yapılan işlemleri, Kuveyttürk sanal pos erişim linki olan https://kurumsal.kuveytturk.com.tr adresinden de takip edilebilir.

→ Cebim Pos uygulaması ile tanışmak ve daha detaylı bilgi edinmek için Kuveyttürk şubelerine uğrayabilirsiniz. Yine Cebim POS konusunda destek istiyorsanız Kuveyttürk’ün cebimpos@kuveytturk.com.tr mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyttürk’ün kullanıma sunduğu Cebim Pos uygulamasını ele aldığımız yazımızda yer alan bilgiler, internette yer alan verilerden faydalanılarak oluşturulmuştur. Dolayısıyla bankaların web sayfalarında yer alan ve güncel olmayan bilgilerden sorumlu tutulamayız. Bilinçli bir tüketici olarak; gerek bankaların internet sayfalarında gerekse de diğer finans alanında içerik sunan sitelerde yer alan bilgileri, bizzat bankayı arayarak ya da şubelere giderek teyit ettirmeden işlem yapmayınız.

Etiketler

Hasan Benli

Kredi bak sitesi editörü, kredi uzmanı. Uzun yıllardır bankacı. 2 çocuk babası yazar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı