• CUMHURIYET ALTINI
  3.078,50
  % 5,17
 • AMERIKAN DOLARI
  7,9215
  % 3,92
 • € EURO
  9,4026
  % 3,93
 • £ POUND
  10,5821
  % 4,36
 • ¥ YUAN
  1,2035
  % 3,56
 • РУБ RUBLE
  0,1041
  % 4,06
 • BITCOIN
  147163,214
  % 5,68
 • BIST 100
  1.313,53
  % -0,79

Bankaların Kredi Kartı Nakit Avans Ücreti Ne Kadar?

Bankaların Kredi Kartı Nakit Avans Ücreti Ne Kadar?

Banka kredi kartları, tüketiciler açısından çeşitli avantajlar içermektedir. Bunlar arasında en önemlileri pratik oluşu, güvenli olması ve maddi açıdan kolaylık sunması şeklinde sıralanabilir. Fakat bireylerin kredi kartı kullanımı konusunda gelirleriyle orantılı bir şekilde hareket etmemesi, borç yükünün artmasına ve kredi kartlarına kötü gözle bakılmasına neden olmaktadır. Halbuki doğru bir kullanımda banka kredi kartları önemli kolaylıklar içermektedir. Bu kolaylıklardan birisi de nakit avans ve taksitli nakit avans çekim hakkıdır. Peki nakit ya da taksitli nakit çekim ücreti nedir? Bankaların kredi kartı nakit avans ücreti ne kadar, inceleyelim.

Kredi Kartı Nakit Avans ve Taksitli Nakit Avans Nedir?

Kredi kartı sayesinde nakit para olmadan alışveriş yapabiliyor, aynı zamanda satın aldığımız ürünleri taksitlendirebiliyoruz. Yaptığımız alışverişlerden de puanlar kazanarak bunları diğer alışverişlerimizde indirim olarak kullanma şansı elde edebiliyoruz. Tüm bunların yanı sıra acil nakit ihtiyacı durumlarında, kredi kartlarının nakit avans ya da taksitli nakit avans özelliklerinden faydalanmak da mümkün. Bu özellik sayesinde, adından da anlaşılacağı üzere acil nakit ihtiyacı durumlarında belli bir komisyon ya da kredi kartı nakit avans ücreti karşılığında para çekebiliyoruz. Taksitli nakit avans çekiminde ise acil nakit ihtiyacı çerçevesinde çektiğimiz nakit parayı 12 aya kadar taksitlendirebiliyoruz.

Her Banka ve Kredi Kartında Nakit Avans Özelliği Var mı?

Nakit avans ve taksitli nakit avans konusunda tüketicilerin en çok merak ettiği konuların başında, her kredi kartında bu özelliğin olup olmadığıdır. Maalesef ki her kredi kartı nakit avans özelliği içermeyebilir. Bazı kredi kartlarında, kart limiti kadar nakit avans limiti tanımlarken; bazı bankaların kredi kartlarında ise nakit avans çekim hakkı olmayıp sadece alışveriş limiti bulunmaktadır. Bunun haricinde bazı bankalar, kredi kartı limitinin yarısı kadar veya daha farklı oranlarda nakit avans özelliği tanımlamaktadır.

Hangi Banka, Ne Kadar Kredi Kartı Nakit Avans Ücreti Alıyor?

Kredi kartı nakit avans ücreti ya da komisyonu, her bankada değişiklik göstermekle birlikte genellikle her yıl güncellenmektedir. Aşağıda yayınlayacağımız listede, bankaların güncel 2019 nakit avans ücreti ve komisyonları hakkında bilgiler sunacağız. Bu bilgiler ışığında, çekmek istediğiniz nakit avans tutarı için hangi bankanın ne kadar nakit avans işlem ücreti alacağını kolayca hesaplayabilirsiniz.

nakit avans faiz oranları

Nakit Avans Ücreti Ziraat Bankası

Kredi kartı nakit avans ücreti Ziraat Bankası’nda; % 3,75 + 3 TL olarak belirlenmiştir. Yani Ziraat Bankası kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 3,75’i ile 3 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans çekim ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir Ziraat Bankası combo kart nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %3,75 + 3 TL] toplam 6,75 TL nakit avans faizi ödersiniz.

İş Bankası Nakit Avans Çekim Ücreti

İş Bankası kredi kartı nakit avans ücreti ve komisyonu; % 3,75 + 7,5 TL olarak belirlenmiştir. Yani İş Bankası kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 3,75’i ile 7,5 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans çekim ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir İş Bankası maximum kart nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %3,75 + 7,5 TL] toplam 11,25 TL nakit avans faizi ödersiniz.

Garanti Bankası Nakit Avans İşlem Ücreti

Garanti Bankası kredi kartı nakit avans ücreti ve komisyonu; % 3,75 + 9 TL olarak belirlenmiştir. Yani Garanti Bankası kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 3,75’i ile 9 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans çekim ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir Garanti Bankası bonus kart nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %3,75 + 9 TL] toplam 12,75 TL nakit avans faizi ödersiniz.

Akbank Nakit Avans Çekim Ücreti

Akbank kredi kartı nakit avans ücreti ve komisyonu, Garanti Bankası’ndaki gibi % 3,75 + 9 TL olarak belirlenmiştir. Yani Akbank kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 3,75’i ile 9 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans çekim ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir Akbank axess nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %3,75 + 9 TL] toplam 12,75 TL nakit avans faizi ödersiniz.

Halkbank Nakit Avans İşlem Ücreti

Halkbank kredi kartı nakit avans ücreti ve komisyonu; % 3,78 + 5 TL olarak belirlenmiştir. Yani Halkbank kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 3,78’i ile 5 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans çekim ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir Halkbank paraf kart nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %3,78 + 5 TL] toplam 8,78 TL nakit avans faizi ödersiniz.

Dikkat, Bu Kredi Kartlarında Nakit Avans Faizi Çok Uygun!

Kredi kartları hayatımızın tüm alanına girmiş durumda. Öyle ki kişi başına en az 2 kredi kartı düşüyor neredeyse. Özellikle taksitli alışveriş kolaylığı nedeniyle tercih edilen kredi kartları, acil nakit ihtiyacı hissettiğimiz durumlarda da nakit avans çekim özelliği ile ihtiyaçlarımızı karşılayabilmektedir. Fakat her kredi kartında nakit avans çekim özelliği bulunmaz. Bunun yanı sıra nakit avans çekimlerinde banka tarafından belli bir oranda ücret alınmaktadır

İlgili İçerik
Yapı Kredi Nakit Avans İşlem Ücreti

Yapı Kredi nakit avans ücreti ve komisyonu; % 3,75 + 9 TL olarak belirlenmiştir. Yani Yapı Kredi Bankası kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 3,75’i ile 9 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir Yapı Kredi Bankası world kredi kartı nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %3,75 + 9 TL] toplam 12,75 TL nakit avans faizi ödersiniz.

Vakıfbank Nakit Avans İşlem Ücreti

World özellikli kartlar arasında yer alan Vakıfbank kredi kartı nakit avans ücreti ve komisyonu; en az 9 tl olmak üzere % 5,33 olarak belirlenmiştir. Yani Vakıfbank kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 5,33’lük kısmı, toplam nakit avans çekim ücreti olacaktır. Örnek bir Vakıfbank world kart nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %5,33] toplam 5,33 TL nakit avans oluşur fakat minimum nakit avans ödemesi 9 TL olduğu için 9 tl nakit avans çekim ücreti ödersiniz.

Finansbank Nakit Avans İşlem Ücreti

Finansbank kredi kartı nakit avans ücreti ve komisyonu; % 3,75 + 14 TL olarak belirlenmiştir. Yani Finansbank kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 3,75’i ile 12 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans çekim ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir Finansbank fix kart nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %3,75 + 14 TL] toplam 17,75 TL nakit avans faizi ödersiniz.

Denizbank Nakit Avans İşlem Ücreti

Denizbank kredi kartı nakit avans işlem ücreti ve komisyonu; % 3,95 + 7,6 TL olarak belirlenmiştir. Yani Denizbank kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 3,95’i ile 7,6 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans çekim ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir Denizbank nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %3,95 + 7,6 TL] toplam 11,55 TL nakit avans faizi ödersiniz.

TEB Nakit Avans Çekim Ücreti

TEB kredi kartı nakit avans ücreti ve komisyonu; % 5 + 5 TL olarak belirlenmiştir. Yani TEB kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 5’i ile 5 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans çekim ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir TEB nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %5 + 5 TL] toplam 10 TL nakit avans faizi ödersiniz.

İNG Nakit Avans İşlem Ücreti

İNG kredi kartı nakit avans işlem ücreti ve komisyonu; % 4 + 8 TL olarak belirlenmiştir. Yani İNG Bank kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 4’ü ile 8 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans çekim ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir İNG nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %4 + 8 TL] toplam 12 TL nakit avans faizi ödersiniz.

Kredi Kartı Gecikme Faizi Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Kredi kartları, hayatımızın birçok aşamasında sunduğu maddi kolaylıklar ile vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyor. Gerek taksitli alışveriş özelliği ile gerekse de nakit avans özelliği sayesinde tüketicilere önemli avantajlar sunan kredi kartları, doğru kullanım sağlandığında büyük faydalar sağlıyor. Doğru kullanımdan kasıt, gelirle orantılı olarak harcama yapılmasıdır. Nitekim orantısız harcamalar, ilerleyen dönemde ödemelerin gecikmesine ve kredi kartı gecikme faizi

İlgili İçerik
Şekerbank Nakit Avans Ücreti

Şekerbank kredi kartı nakit avans işlem ücreti ve komisyonu; % 4,95 + 8,5 TL olarak belirlenmiştir. Yani Şekerbank kredi kartından çekeceğiniz nakit avans tutarının % 4,95’i ile 8,5 lirayı topladığımızda, toplam nakit avans çekim ücreti ortaya çıkacaktır. Örnek bir Şekerbank nakit avans faizi hesaplama yapalım; 100 liralık bir nakit avans çektiğinizde [100 x %4,95 + 8,5 TL] toplam 13,45 TL nakit avans faizi ödersiniz.

Bankaların kredi kartı nakit avans ücretlerini ele aldığımız yazımızda yer alan bilgiler, bankaların internet sitelerinde yer alan verilerden faydalanılarak oluşturulmuştur. Dolayısıyla bankaların web sayfalarında yer alan ve güncel olmayan bilgilerden sorumlu tutulamayız. Bilinçli bir tüketici olarak gerek bankaların internet sayfalarında gerekse de diğer finans alanında içerik sunan sitelerde yer alan bilgileri, bizzat bankayı arayarak ya da şubelere giderek teyit ettirmeden işlem yapmayınız.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Hesaplama Nasıl Yapılır? | Kredi Bak1 sene önce
 • […] sayede acil nakit ihtiyacı oluşması durumunda, kredi kartı nakit avans hakkımızı kullanarak nakit avans işlem ücreti karşılığında kartımızdan para çekebiliyoruz. Peki kredi kartı taksitli nakit avans işlemi […]

 • Kuveyttürk Sağlam Kart Nedir, Özellikleri ve Avantajları Nelerdir? • Kredi Bak2 sene önce
 • […] Ek olarak Sağlam Kart ile yapacağınız nakit avans çekimlerinde işlem başına 1,25 TL nakit avans ücreti alınmaktadır. Kuveyttürk’ün nakit avans limiti konusunda bazı sınırlamalara gitmesi, […]