• CUMHURIYET ALTINI
  3.110,00
  % 0,85
 • AMERIKAN DOLARI
  8,2649
  % 0,35
 • € EURO
  10,0602
  % 0,27
 • £ POUND
  11,6946
  % 1,28
 • ¥ YUAN
  1,2888
  % 0,66
 • РУБ RUBLE
  0,1114
  % -0,36
 • BITCOIN/TL
  479362,747
  % 1,05
 • BIST 100
  1.460,90
  % 1,36

İnternetten Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternetten Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredi kartına başvuru işlemleri farklı birçok yoldan yerine getirilebilir. Bu yöntemlerden birincisi SMS ile başvuru işlemidir. Müşterisi olduğunuz bankaya ya da çalışmak istediğiniz bankaya SMS göndererek kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak da kredi kartı başvuru işleminizi yerine getirebilirsiniz. Aynı zaman da bankaya ait olan mobil bankacılık uygulamasından talebinizi bildirerek gerekli olan formu doldurup başvuru yapma imkânına sahipsiniz. Bu yöntemlerin yanı sıra başvuru işlemlerinizi yerine getirebileceğiniz diğer yöntemlerde bankaların internet siteleri, banka ATM’leri, banka şubeleridir. Bu yöntemlerden herhangi birisini yerine getirerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır3

İnternetten Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır

İnternetten Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternetten kredi başvuru işlemine geçmeden önce hangi bankadan alınacağına karar verilmesi gerekir. Karar verilmesinin ardından bankanın internet sitesine giriş yapılmalıdır. Sayfada yer alan başvuru kısmına girilmelidir. Kredi kartı seçeneği tercih edilerek devam edilmelidir. Sayfada bulunan başvur kısmı tercih edilmelidir. Başvur kısmının tercih edilmesinin ardından bir başvuru formu açılır. Başvuru formunun içerisinde isim, soy isim, kimlik numarası, gelir bilgisi şeklinde doldurulması gereken alanlar yer alır. Formun doldurulmasının ardından bankaya iletilir. Form incelemeye alınır. Form değerlendirme bilgisi SMS yolu ile ya da telefon da bilgilendirilir. Olumlu sonuçlanması durumunda müşteri hizmetleri kurye süreci hakkında bilgi verir.

 

İnternetten Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır3

İnternetten Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır

Şubeden Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartını almak istediğiniz bankanın en yakın şubesine giderek kredi kartı başvurusu yapmak istediğiniz belirtmeniz gerekir. Size doldurmanız için bir form verilir. Bu formu doldurarak vermeniz durumunda form incelemeye alınır. Form inceleme sonucu sizlere SMS yolu ile ya da müşteri hizmetleri tarafından aranarak iletilir. Olumlu sonuçlanması durumunda kredi kartınız kurye ile adresinize gönderilir.

İnternetten Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır2

İnternetten Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Alışverişinde Faiz Alınır mı?

Kredi kartını kullanmayanların genellikle doğru bildiği yanlışlardan bir tanesi kredi kartından harcama yapıldığında faiz ödenmesi durumudur. Burada kesin bir bilgi verelim, kredi kartını kullanarak alışveriş yaparsanız faiz işletilmez.  Peki hangi durumlarda kredi kartına faiz alınır.;

 1. Kredi kartını kullanarak bankamatiklerden nakit para çekerseniz bir sonraki ay ödemede bankanızın belirlediğin oranda faiz ödersiniz.
 2. Kredi kartını kullanarak yaptığınız alışverişlerde faiz ödemeyeceğinizi söylemiştik. Ancak kredi kartı borcunuzu son ödeme tarihinde ödemezseniz yine bankanızın belirlediği gecikme faizini ödersiniz.
 3. Kredi kartının son ödeme tarihinde borcunuzun belirlenen asgari tutarını ödemezseniz kredi kartınız geçici olarak kullanıma kapatılır.

Gümüşe yatırım yapılır mı yazımız da ilginizi çekebilir.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.