Devlet Destekleri

Yurtdışı Eğitim Düşünenler; HSBC Global Premier Hesaba Göz Atın!

Yurt dışında eğitim görmeyi düşünen öğrenciler ve çocuklarının yurt dışında eğitim almasını isteyen aileler; başta maddi problemler olmak üzere çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktadır. Nitekim belli bir gelir seviyesinde olmayı gerektiren yurt dışı eğitim olanağı, birçok öğrencinin sadece hayallerinde kalmasına neden oluyor. Tam da bu konuda hem öğrenciye hem de ailesine kolaylıklar getiren bir konsepti hayata geçiren HSBC Bankası, HSBC Premier Hesap ile karşımıza çıkıyor. Peki HSBC Global Premier Hesap nedir, avantajları ve özellikleri nelerdir, inceleyelim.

 

HSBC Global Premier Hesap Nedir?

HSBC Global Premier Hesap, yurt dışı eğitim süreci boyunca öğrencilere ve ebeveynlerine destek olmak üzere oluşturulmuş bir banka hesabı türüdür. Yurt dışı eğitim dönemi boyunca tüm ihtiyaçlara uygun çözümler sunmayı hedefleyen HSBC Premier Hesap; para transferi gibi bankacılık işlemlerinden tutun da eğitim kredisi, eğitim güvencesi gibi çeşitli alanlarda avantajlı imkanlar sunmaktadır. Şimdi HSBC Global Premier Hesap ile sunulan avantajları ve bu hesabın özelliklerini sıralayalım;

HSBC global premier hesabı

HSBC Global Premier Hesap Özellikleri ve Avantajları

HSBC Global Premier Hesap özellikleri, yurt dışında eğitim gören öğrencilerin ve ailelerinin işlerini kolaylaştıracağa benziyor. Bunların başında; tüm transfer yöntemleri ile yapılan para gönderme işlemlerinin ücretsiz olması ve yurt dışındaki tüm atm cihazlarından komisyonsuz para çekebilme olanağı gelmektedir. Ayrıca HSBC Premier müşterilerinin 18-28 yaş arasındaki çocukları için de Premier hesap tanımlaması yapılmakta ve Premier’in tüm avantajlarından yararlandırılmaktadır. HSBC Global Premier Hesap özellikleri arasında eğitim sürecini kolaylaştıran, aşağıda sıralanmış olanaklar da mevcuttur;

Masrafsız eğitim kredisi

HSBC premier hesap sayesinde özel faiz oranları eğitim kredisi çekebilirsiniz. Kullanacağınız bu eğitim kredisi için dosya masrafı da ödemezsiniz.

Referans mektubu

Okul kayıt işlemleri, yurt dışı vize başvurusu gibi işlemlerde gerekli olabilecek referans mektubu, HSBC premier müşterisi olarak bankanın şubelerinden temin edilebilmektedir.

Kişiye özel Premier müşteri temsilcisi

Birikimlerinizin yönetimini, spk lisanslı ve finansal piyasalarda uzmanlaşmış HSBC müşteri temsilciniz ile yapabilirsiniz.

Yine yurt dışında eğitim gören öğrencilerin öğrenim hayatını sorunsuz tamamlayabilmesi adına HSBC tarafından eğitim güvencesi planı da oluşturulmuştur. Gulf Sigorta ortaklığı ile yürütülen eğitim sigortası planında, öğrencilerin eğitim masrafları güvence altına alınmaktadır.

 

HSBC Premier Hesap Başvurusu

Öncelikle HSBC premier özelliğinden faydalanabilmek için HSBC bankasında en az 150 bin tl ya da buna denk gelen tutarda döviz hesabınızın bulunması gerekir. HSBC premier hesap başvurusu iki şekilde yapılabilir; banka şubelerine giderek ya da bankanın internet sayfasında yer alan Hemen Başvur butonuyla online başvuru yaparak. Online başvuru için Tıklayın.

Etiketler

Hasan Benli

Kredi bak sitesi editörü, kredi uzmanı. Uzun yıllardır bankacı. 2 çocuk babası yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı