• CUMHURIYET ALTINI
  16.760,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • BITCOIN/TL
  2219935,411
  % 1,07
 • BIST 100
  %

Gümüşe Yatırım Yapılır Mı? Altın Mı Gümüş Mu?

Gümüşe Yatırım Yapılır Mı? Altın Mı Gümüş Mu?

Yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların aklına gelen ilk yatırım aracı altındır. Diğeri ise dolardır. 2020 yılında ise altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte yatırımcılar için yeni bir yatırım aracı daha cazip hale gelmiştir; Gümüş. Hem külçe olarak hem de gram olarak satılan gümüş 2020 yılının ilk aylarında en çok kazandıran yatırım araçlarından biri haline gelmiştir. Gümüşün karı altın ile yarışır hale geldi. Peki gümüş güvenilir bir yatırım aracı mıdır? Gümüşe yatırım yapılır mı? Altın mı daha avantajlı yoksa gümüş mü?

Gümüşe Yatırım Yapılır Mı

Gümüşe Yatırım Yapılır Mı

Gümüş Güvenilir Bir Yatırım Aracı Mı?

Gümüş altın ile birlikte yüzyıllardır birçok alanda kullanılan değerli bir madendir. Zamanında para yapımında da gümüş kullanılmıştır. Günümüzde bile oldukça yaygın bir kullanım alanı bulunmaktadır. Gümüşün en büyük kullanım alanı ise takı ve süs eşyalarıdır. Gümüş alım şekli bakımından altın ile aynı mantık ile alınır. Gümüş eşyaların parlaklığı ve şıklığı bu değerli madenden üretilen eşyaları tercih sebebi yapmaktadır. Bu şekilde yoğun alarak kullanılan değerli metale yatırım yapmak tabi ki güvenlidir. Altın yatırımı ne kadar güvenli ise gümüş yatırımı da güvenlidir. Ancak altın piyasasında olduğu gibi gümüşte de sahtecilik olayı altın kadar olmasa da oldukça yaygındır. Eğer yatırım için gümüş almayı düşünüyorsanız alacağınız gümüşün sahte olup oladığını kontrol edin. Gümüş almanın en güvenli yolu bankadan almaktır. Sizde güvenle bankalardan gümüş alabilirsiniz.

Gümüşe yatırım yapılır mı?

Yatırım uzmanları tarafından gümüşün uzun vadeli bir yatırım aracı olarak değerlendirmesi yapılmaktadır. Yatırımcılar gümüşe takı olarak değil has gümüş olarak yatırım yapmalıdırlar. Yani gümüş uzun vadeli bir yatırım aracıdır. İşlenmiş gümüşler yani takı haline gelmiş gümüşlerde çok güzel modeller çıkarılmaktadır. Son günlerde altın fiyatlarının artmasıyla birlikte gümüş kullanılarak değerli, doğal taşlı, otantik takılar gibi çok güzel takı modelleri çıkıyor. Eskiden işçiliği az gümüşler yapılıyorken günümüzde çok değerli taşlar kullanılarak gümüş takılar yapılıyor

Altın Katılım Hesabından Aylık Ne Kazanırım

Altın Katılım Hesabı Ne Kadar Kazandırır? Altının yatırım aracı olarak ve ziynet eşyası olarak tartışılmaz bir üstünlüğü vardır. Bazı yatırımcılar altının diğer bütün yatırım araçlarından daha etkin bir şekilde kullanıldığı konusunda görüş bildirmişlerdir.  Altının sıkça yatırım aracı olarak kullanılmasıyla beraber katılım bankaları da altın katılım hesabı sisteminin devreye sokarak faizsiz altın kazancı  sağlamaya başlamışlardır. Bun yanında yatırımcılar da bankalarına altın katılım hesabından aylık ne kadar kazanabilirim sorusunu sormaktadırlar. Altın

İlgili İçerik

Altın mı Daha Avantajlı Yoksa Gümüş mü?

Gümüşe yatırım yapan bir insanın ne kadar kar edebileceğini hesaplayacak olursak 1 kilo işlenmemiş gümüş alındığını varsayalım. 2020 yılının başında ödenecek para 2 700 TL idi. 2020 Nisan ayında ise 1 kilo gümüşün değeri 3100 TL civarındadır. Yani yatırımcı 1 kg işlenmemiş gümüşten 400 tl karı olacaktı. Genellikle akla gelen ilk yatırım aracı altın olarak bilinir ancak görüyoruz ki  gümüş kazandırıyor. Gümüş alırsam zarar ederim şeklindeki bir düşüncenin artık değiştiği de görmekteyiz.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • İnternetten Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır? | Kredi Bak4 sene önce
 • […] Gümüşe yatırım yapılır mı yazımız da ilginizi çekebilir. […]

Kredi Kartı Gibiydin
izmir escort