Devlet Destekleri

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notunun herkes için önemli bir tarafı vardır. Çünkü finansal bir kredibilite göstergesine sahip olur. Kredi notunun bilinmesi daha sonraki zamanlarda kredi alınacağı zaman ya da ileri vadeye sahip olan bir borca girileceği zaman büyük oranda avantaj sağlar. Kredi notunun bilinmesi aynı zaman da düşük bir krediye sahip iseniz yükseltmeniz için ancak yüksek ise de o seviyeyi korumanız için size yardımcı olacak bir konudur. Kredi notunuzu internet sitesinden öğrenme durumuna sahipsiniz. Kredi notunuzu öğrenmeniz için gerekli olan tek durum bir Findeks üyesi olmanızdır.

Findeks Kredi Notu Nasıl hesaplanır
Findeks Kredi Notu Nasıl hesaplanır

Findeks Kredi Notu Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bankacılık sisteminde kredi kartı kullanan, bireysel kredi kullanan, kredili mevduat hesabını kullanmakta olan kişilerin beş sene içerisindeki kapanmış olan kredileri ile Findeks kredi notları hesaplanabilir. Ancak sadece banka hesabı kullanan ve kredi ile ilgili hiçbir ürün kullanmayan kişilerin Findeks kredi notları hesaplanamaz. Hesaplanamaması durumunda da kredi notu talebi sırasında bu durum kişiye bildirilir.

[ilgiliMakale icerik_id=”1168″]

Kredi notunu etkileyen durumlar kredili ürün ödeme alışkanlıkları %35’ini, borç durumu ile mevcut hesabı %35’ini, yeni krediye sahip olan ürün açılışları %11’ini, kredi kullanımındaki yoğunluk %10’unu, diğer etmenler ise %9’unu oluşturur. Bunların hepsinin sonucunda da Findeks kredi notunuz ortaya çıkar. 1 ve 1900 arasında puan değerlemesi bulunur. 1 en riskli puan olur. 1900 ise riski en az olan puandır.

[ilgiliMakale icerik_id=”684″]

Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Findeks kredi notu nasıl öğrenilir sorusunun yanıtyını bulduk şimdi de Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir sorusunu yanıtlayalım. Findeks kredi notunun yükseltilebilme imkânı vardır. Kredi notunun yükseltilebilmesi için kredili olan ürünlerin düzenli bir şekilde ödenmesi gerekir. Bu durum kredi notunun sabit olarak korunmasını ya da yükselmesini sağlayan durumlardandır. Bu sayede ihtiyacınız olan kredi notu yükselme işlemine ulaşmış olursunuz.

 

Etiketler

Hasan Benli

Kredi bak sitesi editörü, kredi uzmanı. Uzun yıllardır bankacı. 2 çocuk babası yazar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı