• CUMHURIYET ALTINI
  3.159,00
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  7,9701
  % 0,37
 • € EURO
  9,4633
  % 0,61
 • £ POUND
  10,4074
  % -0,06
 • ¥ YUAN
  1,1897
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,1039
  % 0,21
 • BITCOIN
  104537,729
  % 1,38
 • BIST 100
  1.190,63
  % -0,64

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notunun herkes için önemli bir tarafı vardır. Çünkü finansal bir kredibilite göstergesine sahip olur. Kredi notunun bilinmesi daha sonraki zamanlarda kredi alınacağı zaman ya da ileri vadeye sahip olan bir borca girileceği zaman büyük oranda avantaj sağlar. Kredi notunun bilinmesi aynı zaman da düşük bir krediye sahip iseniz yükseltmeniz için ancak yüksek ise de o seviyeyi korumanız için size yardımcı olacak bir konudur. Kredi notunuzu internet sitesinden öğrenme durumuna sahipsiniz. Kredi notunuzu öğrenmeniz için gerekli olan tek durum bir Findeks üyesi olmanızdır.

Findeks Kredi Notu Nasıl hesaplanır

Findeks Kredi Notu Nasıl hesaplanır

Findeks Kredi Notu Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bankacılık sisteminde kredi kartı kullanan, bireysel kredi kullanan, kredili mevduat hesabını kullanmakta olan kişilerin beş sene içerisindeki kapanmış olan kredileri ile Findeks kredi notları hesaplanabilir. Ancak sadece banka hesabı kullanan ve kredi ile ilgili hiçbir ürün kullanmayan kişilerin Findeks kredi notları hesaplanamaz. Hesaplanamaması durumunda da kredi notu talebi sırasında bu durum kişiye bildirilir.

Kara Liste Nedir, Kara Listeden Nasıl Çıkılır

Kara liste nedir? Kara liste aslında kredi sicilinin halk tarafından değiştirilmiş olan ismidir. Kredi sicilinin bozuk olması yani kara listede yer almanız durumunda kredi kullanma imkânınız olmaz, bankaların ürünlerini de kullanamazsınız. Kredi siciline kara liste isminin verilmesinin nedeni de budur. Herkesin kendisine ait olan bir kredi notu bulunur. Kara liste kredi notu kişilerin ödeme yapma durumlarına göre değişiklik gösterir. Sicili bozuk olan kişilerin illa ki kara listeye alınacağı şeklinde bir

İlgili İçerik

Kredi notunu etkileyen durumlar kredili ürün ödeme alışkanlıkları %35’ini, borç durumu ile mevcut hesabı %35’ini, yeni krediye sahip olan ürün açılışları %11’ini, kredi kullanımındaki yoğunluk %10’unu, diğer etmenler ise %9’unu oluşturur. Bunların hepsinin sonucunda da Findeks kredi notunuz ortaya çıkar. 1 ve 1900 arasında puan değerlemesi bulunur. 1 en riskli puan olur. 1900 ise riski en az olan puandır.

en hızlı kredi veren banka listesi

En Hızlı Kredi Veren Banka Listesi Hızlı kredi almak oldukça önemlidir. Hızlı kredi almanın en etkili yolu internetten kredi almaktır. Çünkü internetten kredi başvuruları hızlı bir şekilde yerine getirilir. Aynı zaman da başvuru cevapları da hızlı bir şekilde bildirilir. Bu sayede olumlu sonuçlanması durumunda ihtiyacınızı en kısa zamanda karşılamış olursunuz. Eğer olumsuz olarak sonuçlanırsa da kredi için başka alternatifleri araştırma imkânına sahip olursunuz. En hızlı kredi veren bankalar; Teb, Garanti

İlgili İçerik

Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Findeks kredi notu nasıl öğrenilir sorusunun yanıtyını bulduk şimdi de Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir sorusunu yanıtlayalım. Findeks kredi notunun yükseltilebilme imkânı vardır. Kredi notunun yükseltilebilmesi için kredili olan ürünlerin düzenli bir şekilde ödenmesi gerekir. Bu durum kredi notunun sabit olarak korunmasını ya da yükselmesini sağlayan durumlardandır. Bu sayede ihtiyacınız olan kredi notu yükselme işlemine ulaşmış olursunuz.

 

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Toki'den Ev Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir? | Kredi Bak5 ay önce
 • […] Findex kredi notunuzu nasıl öğrenirsiniz yazımızı da inceleyebilirsiniz. […]