• CUMHURIYET ALTINI
  16.760,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

En Ucuz Altın Nasıl Alınır

En Ucuz Altın Nasıl Alınır

Altın yatırımcıların gözdesidir. Beli de insanoğlunun başlangıcında beri altın kullanılmaktadır. Altının en önemli yatırım aracı olmasının sebebi dünyada hiç bir ülkeye, ülkenin ekonomik durumuna bağlı olmaması, uzun vadede sürekli talebin arttığı ve dünya üzerinde çıkarılan altın miktarının sınırlı olması (bugüne kadar çıkarılan altın miktarı 185.000 tondur, kalan rezerv ise 55.000 ton olarak hesaplanmaktadır.) Bununla birlikte altın sürekli olarak değeri artan bir yatırımdır. Ayrıca istediğiniz bir yere güvenle saklayabilirseniz diğer yatırımlara göre en güvenli yatırım aracıdır. Büyük ve orta yatırımcılar en ucuz altın nasıl alınır sorusunun yanıtını buldukları an altın alırlar.

"<yoastmark

Altın Neden Kıymetlidir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bugüne kadar çıkarılan altın miktarı 185.000 tondur, kalan rezerv ise 55.000 ton olarak hesaplanmaktadır. Altının kıymetli olmasının sebeplerinden biri de altının hem çıkarılması zordur hem de sonu gelmektedir. Ayrıca dünya üzerindeki tüm ülkeler savaşa girse insanların %90’ı ölse bile fiziksel altınlar bir yere saklanıp kaçılabilir, nitekim çevrenizde de define arayan kişileri duymuşsunuzdur. Ayrıca altının elden çıkarılması çok kolaydır. Dünyanın en fakir veya en zengin adamıyla altın alışverişi yapabilir, elinizdeki altını istediğiniz an nakit paraya çevirebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir para birimine ihtiyacınız yok. Altın ticareti dünyanın her yerinde yapılmaktadır.

Bilezik Bozdururken Ne Kadar Zarar Edilir

Düğün mevsimi açıldığı zaman altın takı alma işlemleri hızlanır. Kuyumculardan bilezik alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Mesela alacağınız bilezik bozdururken ne kadar zarar edilir diye kuyumcu ile konuşmanız gerekir. 22 ayar bileziği bozdururken gramında kaç tl fark eder. 24 ayar bilezikte zararım ne kadar olur. Bunları tek tek hesaplayıp kuyumcuya öyle gidin.

İlgili İçerik

Altın Ne Zaman Alınır? Ne Zaman Satılır?

Yatırım jargonunda bir kısaltma vardır “ytd”. Bu kısaltmanın anlamı “yatırım tavsiyesi değildir” demektir. Kimse kimseye altın al-sat diye akıl vermemelidir. çünkü zarar durumunda vebali büyüktür. Ancak insanlar mutlaka bir cevap ister. Bu soruya net bir şekilde cevap vermektense altının ne zaman alıp ne zaman satılacağı konusunda yol göstermek daha mantıklı olmaktadır. Altın alırken altın kural; “altın düşerken alınmalıdır” İkinci altın kural ise; “Altın satarken değil alırken kazanılır.” Bundan dolayı kısa ve orta vadede altının grafiğini inceleyin en dibi gördüğünüz yerden girin. Altn sert hareketler yaptığında ise altın alırken veya satarken iki kere düşünün. çünkü altın fiyatları sert düşüş veya sert yükseliş gösterirken istikrarsızdır.

Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Bilgiler

Altın riskli bir yatırımdır.  İnsanlar panik olunca, altın artar. Bu yüzden insanların psikolojisine uygun hareket edin. Mesela ; 1970’lerde meydana gelen petrol krizi sonrası altın fiyatları rekor üzerine rekor kırarken sonra 1980-2000 yıllarında altın fiyatları sabit bir çizgide seyretmiştir.

Elindeki tüm nakit parayı altına yatırma: Tüm nakit paran sadece altında durmasın. Paranı değişik yatırım araçlarına bölerek riski azalt. Bu yönteme sepet yöntemi denir.

Fiziksel altını evde tutma: Altın yatırım aracı olduğu gibi süs eşyası olarak da kullanılabilmektedir ancak altını eve tutmak her aman risktir. Kullanmadığınız yatırım açalı olan altınları banka kasasına koyun.

Altın yatırımı için bankalardan dijital altın hesabı açmak en mantıklısıdır. Bankada açacağın hesabı  ile hem daha az al – sat komisyonu ödemiş olursun, hem de sahte altına karşı önlem almış olursun. Ayrıca bankadan istediğin gramda altın alabilirsin.

Altın Katılım Hesabından Aylık Ne Kazanırım

Altın Katılım Hesabı Ne Kadar Kazandırır? Altının yatırım aracı olarak ve ziynet eşyası olarak tartışılmaz bir üstünlüğü vardır. Bazı yatırımcılar altının diğer bütün yatırım araçlarından daha etkin bir şekilde kullanıldığı konusunda görüş bildirmişlerdir.  Altının sıkça yatırım aracı olarak kullanılmasıyla beraber katılım bankaları da altın katılım hesabı sisteminin devreye sokarak faizsiz altın kazancı  sağlamaya başlamışlardır. Bun yanında yatırımcılar da bankalarına altın katılım hesabından aylık ne kadar kazanabilirim sorusunu sormaktadırlar. Altın

İlgili İçerik

Takı amaçlı altın alıyorsan bütçeyi aşma: geleneklerimizde olduğu için  düğün, doğum, sünnet zamanlarında altın alır takarız. bu son dönemler eskiye göre biraz daha farklı dönem durum farklı, artık altın fiyatları çok yüksek. Mevlana’nın da dediği gibi ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol’.

En Ucuz Altın Nereden Bulunur?

Altın yatırımcılarının bildiği genel kural vardır; kuyumcuda yazan tabelaya hiç bir kuyumcu uymaz. Kuyumcular genellikle kendilerine yonatcak şekilde işlem yaparlar. eğer ki dikkat etmezseniz hem altın alırken hem de altın satarken sizlere işçilik fiyatları çıkarırlar. Bu sebepten dolayı en ucuz altın nasıl alınır en ucuz altın nerden alınır sorularının cevapları bir tanedir. Kapalıçarşı. Evet İstanbul’da ucuza altın almanın en kolay yolu Kapalıçarşıdır. Ucuz altın almanın yollarından bir diğeri de kuyumcu kuyumcu gezmektir. Asla tek bir kuyumcudan fiyat sorarak direk alım yapmayın. Unutmayın ki kuyumcular arasında çok fahiş fiyat farkları bulunur. Altın alırken kazıklanmak istemiyorsanız bankalar aracılığıyla altın almak en kolay yoldur.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Kredi Kartı Gibiydin
izmir escort