• CUMHURIYET ALTINI
  2.988,00
  % -0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6339
  % -0,91
 • € EURO
  8,9124
  % -0,78
 • £ POUND
  9,7370
  % -0,74
 • ¥ YUAN
  1,1184
  % -1,19
 • РУБ RUBLE
  0,0990
  % -1,06
 • BITCOIN
  81216,126
  % 0,80
 • BIST 100
  1.119,56
  % 1,53

Egzoz Muayenesi Kaç Gün Uzatıldı

Egzoz Muayenesi Kaç Gün Uzatıldı

Covid-19 diğer tabirle Korona virüs salgını tüm dünyada etkisini arttırarak devam etmektedir. Salgın dolayısıyla tüm dünya halkına evlerinde kal çağrıları yapılırken bir taraftan da hayatın normal akışının sağlanması istenmektedir. Bu çerçevede araç sahibi olanlar için araç muayenesi ve egzoz muayenesi süresini uzatılması kararı çıktı. Evlerinde kalan insanlar egzoz muayenesi kaç gün uzatıldı ve araç muayenesi kaç gün uzatıldı gibi soruları sormaktadır.

Egzoz Muayenesi Kaç Gün Uzatıldı

Egzoz Muayenesi Kaç Gün Uzatıldı

Araç Muayene Süresi Kaç Gün Uzatıldı?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre “Koronavirüs tedbirleri kapsamında, egzoz gazı emisyon ölçüm süresi dolan vatandaşlarımız 3 ay içerisinde ölçüm yaptıramamaları halinde, bu süre sonundan itibaren 45 gün içerisinde emisyon ölçümlerini yaptırabilecek.” ifadelerini kullandı. Koronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle araçlarının muayene zamanı gelen kişilere sevindirici haber geldi. Açıklamalara göre araç muayene süresi yaklaşan veya muayene yaptırmayanlara ek olarak 3 ay süre daha tanındı. Tanınan bu 3 aylık süre sonunda da 45 gün içerisinde araç muayenesinin yapılması gerekliliği de dile getirildi. Salgının gidişatına göre ihtiyaç duyulması halinde bu süre bakanlık tarafından uzatılabilecek.

2. El Araç Almak İçin Banka Kredisi Nasıl Kullanılır

2. El Araç Almak İçin Banka Kredisi Kullanma Şartları Günümüzde araç sahibi olmak artık bir lüksten çok ihtiyaç haline gelmiştir. Sıfır araç sahibi olmak her bütçeye uygun değildir. Bunun yerine farklı bir alternatif olarak ikinci el araçlar piyasada revaçtadır. İkinci el araçlar sıfır araçlara oranla ne kadar uygun fiyatlı olsa da günümüz koşullarında desteksiz araç sahibi olmak oldukça güç bir hale gelmiştir. Bu noktada devreye araç kredisi veren bankalar girmektedir

İlgili İçerik

Egzoz Muayenesi Kaç Gün Uzatıldı?

Koronavirüs (Covid-19) salgınının ardından alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, twitter hesabından yaptığı paylaşım ile tüm araçlar için egzoz gazı emisyon ölçümü süresinin ertelendiğini bildirdi. Peki Egzoz Muayenesi Kaç Gün Uzatıldı? Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan corona virüs tedbirleri kapsamında araç muayene süresi gelen vatandaşlarımıza 3 ay ek süre tanınacak. Ayrıca egzoz muayenesi gelen vatandaşlar için de bu süre 3 ay olarak belirlendi.

Araç ve Egzoz Muayenesinin Normal Süresi Kaç Gün?

Koronavirüs salgınından önce araç muayenesi ve egzoz muayenesinin normal süresi için bu iki muayene için yetkili kurum olan TÜVTÜRK sitesinde verilen bilgiler şu şekildedir;

 • Araç muayenesinin sıklığı, farklı araçlara göre değişiklik gösteriyor: Binek otomobil, resmi otomobil ve bu araçların römorkları ilk 3 yaş sonrasında her 2 yılda bir muayene edilir. Lastik tekerlekli traktörler ve römorkları ilk 3 yaş ve sonrası her 3 yılda bir muayene edilir.
 • Hususi (binek) ve Resmi Otomobiller: İlk üç yaş sonunda ve sonrası her iki yılda bir yapılmalıdır..
 • Diğer Motorlu Taşıtlar: İlk bir yaş sonunda ve sonrası yılda bir yapılmalıdır.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.