• CUMHURIYET ALTINI
  2.110,00
  % 0,47
 • AMERIKAN DOLARI
  6,7458
  % 2,00
 • € EURO
  7,2823
  % 1,04
 • £ POUND
  8,2567
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  0,9501
  % 1,79
 • РУБ RUBLE
  0,0877
  % 2,21
 • BITCOIN
  45635,681
  % -1,97
 • BIST 100
  89.552,61
  % 0,05

Değer Kaybetmeyen Bilezik Modelleri Hangileridir?

Değer Kaybetmeyen Bilezik Modelleri Hangileridir?

En çok kullanılan altın takılara bakıldığında bileziklerin önemli bir yer tuttuğunu görmekteyiz. Nitekim düğünde takılan altınlar ya da kişisel takı kullanımları incelendiğinde bilezik modelleri çokça tercih edilmektedir. Fakat konuyu altın yatırımı çerçevesinde düşününce değer kaybetmeyen bilezik modelleri öne çıkmaktadır. Bu yazımızda da değer kaybetmeyen bilezik modelleri nelerdir, 22 ayar işçiliksiz bilezik modelleri nelerdir, işçiliği olmayan bilezik modelleri neden tercih edilir gibi soruların cevaplarını inceleyeceğiz.

 

Değer Kaybetmeyen Bilezik Modelleri

Değer kaybetmeyen bilezik modelleri denince akla ilk gelen işçiliksiz altın bilezik modelleridir. Nitekim işçiliği olmayan bilezik modelleri, altın yatırımı için en ideal altın bilezik türüdür. Günümüzde birçok bilezik türü bulunmakta ve bunlar takı/aksesuar ya da yatırım amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle evlilik hazırlığında olanlar, düğünde takılacak bilezikler konusunda iyi araştırma yapmalıdır. Düğün takıları yatırım maksadıyla ileriye dönük değerlendirilmek istenirse işlemeli, taşlı, düşük ayarlı, çok işçilikli bilezik modelleri yerine işçiliği olmayan bilezik modelleri tercih edilmelidir. 22 ayar işçiliksiz bilezik modelleri ya da az işçilikli altın bilezikler, değer kaybetmeyen bilezik modelleri kapsamında olup altın yatırımı için en uygun altın takılar içinde yer almaktadır. Özellikle altın yatırımı için tercih edilmesi gereken işçiliksiz altın bilezik modelleri aşağıdaki gibidir;

İNCELEDİNİZ Mİ10 Bin TL Kredi Çeksek Ne Kadar Öderiz?

yatırımlık burma bilezik modelleri

Burma Bilezik Modelleri

Değer kaybetmeyen bilezik modelleri deyince akla ilk olarak burma bilezik modelleri gelmektedir. Nitekim hem görüntü açısından sade ve şık hem de altın yatırımı açısından çok idealdir. Çok sayıda modeli olan altın burma bilezikler; başta adana burma bilezik olmak üzere ikili burma bilezik, halep burma bilezik, ankara burma bilezik gibi modeller eşliğinde satılmaktadır. Burma bilezik modellerinin en önemli avantajı, çok az işçilik içermesidir. Ek olarak yapısı itibariyle aşınması ve değer kaybetmesi zor olduğundan alışı ve satışı arasındaki fiyat farkı azdır. Bu nedenle burma bilezik bozdurma işleminde zarar payı yok denecek kadar azdır.

 

Düz İşçiliksiz Bilezik Modelleri

Düz işçiliksiz bilezik modelleri de değer kaybetmeyen bilezik modelleri arasında yer almaktadır. Fakat düz işçiliksiz bilezik modelleri bazı dezavantajları da içermektedir. Örneğin yatırım maksadı dışında takı amaçlı kullanımı esnasında çok sade ve gösterişsiz görünmektedirler. Bu nedenle kimisi tarafından tercih edilmemektedir. Düz işçiliksiz bilezik modellerinin olumlu yönlerine bakıldığında ise; bu model bileziklerde herhangi bir taş, desen(işçilik içeren) vb. süslemeler yer almadığı için alış-satış fiyat farkı düşüktür. Aynı zamanda gramajı düşük olduğu için daha düşük bütçelerle altın bilezik almak zorunda kalanlar için önemli bir alternatiftir.

İNCELEDİNİZ Mİ20 Bin TL Kredi Çeksek Aylık Ne Kadar Öderiz?

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.