• CUMHURIYET ALTINI
  2.974,90
  % -0,54
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7031
  % 0,01
 • € EURO
  8,9981
  % 0,21
 • £ POUND
  9,8147
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  1,1297
  % -0,15
 • РУБ RUBLE
  0,0999
  % -0,10
 • BITCOIN
  79503,635
  % -0,76
 • BIST 100
  1.101,92
  % -0,07

Bitcoin nasıl alınır ?

Bitcoin nasıl alınır ?

Bitcoin Nasıl Alınır?
Son yılların gündeminde yeni bir yatırım aracı olarak, Bitcoin belirdi. Çok yaygındır ve hemen hemen her insan tarafından bilinir. İlk çıktığı zaman, çok ucuz olduğundan merak edilip alınmış, fakat bir anda yükselerek, iyi bir yatırım aracı olmuştur. Bitcoin, sanal para birimi olduğu için, bazı adımları izleyerek alabilirsiniz. Ara sıra düşüşler olsa da, parasını yatıran herkese kazandırmıştır. Çok duyulduğu için birçok insan Bitcoin’ i araştırıyor. Peki, Bitcoin nedir ve nasıl alınır?

bitcoin nasıl alınır

bitcoin nasıl alınır

Bitcoin Nedir ve Avantajları Nelerdir?
Bitcoin, kim tarafından çıkarıldığı tam olarak bilinmeyen ve gizli bir kimliğe sahip sanal para birimidir. 2008 yılında çıkarıldığı söyleniyor. Merak edip alan insanları bir anda zengin ettiği için adından epeyce söz ettirmiştir. Biraz değer kaybetse de, yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor. Bitcoin hesabınızda yaptığınız işlemlerin tamamı gizlidir. Bu da Bitcoin’ in en büyük avantajıdır. Sanal cüzdanınızdaki gerçekleşen işlemleri sadece siz görüp biliyorsunuz.
Bitcoin almak için ilk olarak, Bitcoin’ in işlediği borsaları bilmeli ve iyi takip etmelisiniz. Bu borsalarda hisse, senet yerine Bitcoin iş görür. Bu borsalardan istediğinize ya da hepsinde hesap açabilirsiniz. Açtığınız hesabın onaylanması için sizden bazı bilgiler istenir. Hesabınızı onaylattıktan sonra borsaların minimum para alımı miktarına bağlı olarak para yatırabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Kullanılır?
Bitcoin’ i kullanırken bir nevi sanal cüzdanınızdan harcama yapmış olursunuz. Yani hesabınız yardımı ile alışveriş yaparsınız ve harcadığınız tutar cüzdanınızdan eksilir. Güvenlik önlemleri yüksektir ve kaliteli bir ağ ile takip edilir. Bu yüzden hile yapılması neredeyse hiç mümkün değildir.
Bitcoin’ i nakit paraya çevirmeniz de mümkündür. Bunun için sahip olduğunuz Bitcoin’ i borsa üzerinden satarak, nakit para olarak alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.