• CUMHURIYET ALTINI
  16.760,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Banka İcrası Olan Temel İhtiyaç Kredisi Alabilir mi

Banka İcrası Olan Temel İhtiyaç Kredisi Alabilir mi

Koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmak amacıyla hükümetin çıkardığı Temel İhtiyaç Destek Kredisi uygulaması kapsamında kamu bankalarından başvurular alınmaya başladı. Bu bağlamda kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları tarafından 6 ay ödemesiz 0.49 Aylık faiz oranları ile 36 aya kadar kredi vermeye başladılar.

İnternet Alışverişlerinde Rekor Bayanlarda

Banka İcrası Olan Temel İhtiyaç Kredisi Alabilir mi

30 Mart 2020 den itibaren başvuruları alınmaya başlanan Temel İhtiyaç Destek Kredisi bankalarda aşırı bir yoğunluk oluşturdu. Oluşan bu yoğunluktan ötürü de bankaların kredi taleplerine geri dönüşleri gecikmeye başladı. 11 Nisan 2020 tarihi itibariyle yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen hala değerlendirmede yada başvurusundan sonra halen bir cevap alamamış milyonlar bulunmaktadır. Temel İhtiyaç Destek Kredisi için başvuranlar arasında banka icrası olan, maaşı hacizli olan, icra borcu olan emekliler de vardır. Yanıt süreci uzadıkça banka icrası olan temel ihtiyaç destek kredisi alabilir mi sorusu sorulmaya başlandı.

Temel İhtiyaç Desteği Başvuru Şartları Neler?

Covid-19 virüs salgının ardından Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK tarafından açıklanan önlem ve destek paketlerinin içerinde bulunan Temel İhtiyaç Desteği başvurusu nasıl yapılır? Temel İhtiyaç Desteği başvuru şartları neler? gibi soruları ve bu destekten faydalanmak isteyen vatandaşların verilecek destek ile ilgili bilgilendirmeyi yazımızda yapacağız. İşte verilecek ihtiyaç destek kredisi ile ilgili ayrıntılar.

İlgili İçerik

11 Nisan 2020 tarihine kadar edindiğimiz bilgiye göre banka icrası olduğu halde kredisi onaylanan vardır. Ancak aynı zamanda sicilinde hiç banka icrası olmadığı halde kredi çıkmayan kişilerde olmuştur. Buradan şu sonuca ulaşabiliriz; Banka icrası olan temel ihtiyaç destek kredisi alabilir aynı zamanda hiç bir takibi olamayan kişiler, banka icrası olan temel ihtiyaç destek kredisi almayabilir. Bu sebepten dolayı kredi ihtiyacı olan kişilerin takibe takılıp takılmadığına bakmaksızın temel ihtiyaç destek kredisine başvuru yapması gerekir. Üzerinde icrası olan bazı ihtiyaç sahiplerine de 3000tl temel ihtiyaç kredisi çıktığı da bize gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

Peki Banka İcrası Olan Temel İhtiyaç Kredisi Alabilir mi? Yaptığımız araştırmalar göre; Kara Listedekilere, Kredi Notu Düşük Olanlara, İcra Takibindekilere, Yasal icra takibi olanların kredi taleplerinin kesin olarak onaylanıp onaylanmayacağını yada alt tutari olan 3.000 TL olacak şeklinde onaylandığını söylemek istiyoruz.

Temel İhtiyaç Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temel İhtiyaç Desteği’nden faydalanmak isteyenler, 3 kamu bankası aracılığı ile başvurularını yapacaklardır. Halkbank, Ziraat Bankası ya da VakıfBank’tan birine başvuru yapılacak. Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekmektedir. sözü geçen bu 3 banka tarafından başvuruların açılması ve taleplerin toplanması sonrasında kredi kullandırılması uygun olan kişilerin hesaplarına istedikleri kredi miktarları aktarılacak ve kişiler bu paraları bankalara ait ATM’lerden çekebilecek.

 

https://partnerhatti.com/

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Kredi Kartı Gibiydin
izmir escort