• CUMHURIYET ALTINI
  6.722,00
  % -0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  17,9600
  % 0,13
 • € EURO
  18,2834
  % -0,69
 • £ POUND
  21,7070
  % -0,35
 • ¥ YUAN
  2,6520
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,2933
  % -0,86
 • BITCOIN/TL
  435154,176
  % -0,13
 • BIST 100
  %

Bankaların Altın Toplama Günleri 2019 Takvimi Belli Oldu!

Bankaların Altın Toplama Günleri 2019 Takvimi Belli Oldu!

Özellikle düğünde takılan altınlar olmak üzere belli bir altın birikimi olan bireyler, bu birikimlerini hem güvenlik hem de yatırım amacıyla değerlendirmek istiyor. Bu konuda en önemli seçeneklerden biri de banka altın hesabıdır. Bankaların altın toplam günleri vasıtasıyla banka altın hesabı açarak fiziki altınları güvenli şekilde saklayabilir ve kazançlı bir yatırıma dönüştürebilirsiniz. Peki bankaların düzenlediği altın toplama günleri nedir? Altın günlerinde süreç nasıl işliyor? Bankalar altın toplama günleri 2019 takvimi belli oldu mu? Bankaların altın toplama günleri ne zaman? Detaylar yazımızda…

 

Banka Altın Günleri Nedir?

Banka altın günleri, bireysel tüketicilerin elinde bulunan fiziki altınları toplamaya ve ekonomiye kazandırmaya yönelik bankalarca oluşturulmuş bir programdır. Her banka kendine uygun bir altın toplama günleri takvimi hazırlayarak belirli günlerde ve belirli şubelerinde fiziki altın bozdurma işlemi yapar. Bankaların altın günlerinde süreç şöyle işler;

1-) Bireyler çalışmak istedikleri bankanın altın toplama günleri takvimini inceleyerek kendisine uygun olan bir tarihteki ilgili şubeye altın birikimleriyle gider.

2-) Bankalar altın günlerinde altın bozdurma ve banka altın hesabı açma işlemini bir ekspertiz(altın değerleme uzmanı) aracılığıyla gerçekleştirir. Altın birikimi olan müşteriye, bozdurmak istediği altınları nakit olarak mı alacağı yoksa banka altın hesabı mı değerlendireceği sorulur.

3-) Altın bozdurma işlemi yapmak isteyen bireyin cevabı doğrultusunda işlemlere başlanır. İlgili altınların ayarı ve bozdurmaya uygun olup olmadığı ekspertiz tarafından kontrol edilir. Sonrasında bu altın takılar tartılır ve 24 ayar üzerinden gram altına çevrilir. Unutmayın ki çeyrek altın, bilezik vb. altın takılar 22 ayardır. Bu nedenle ekspertiz 22 ayar ve diğer ayardaki altınları 24 ayar gram altına çevirerek işlem yapar.

4-) Son olarak tüm altın takılar ekspertiz tarafından 24 ayar gram altına çevrilmiş olur. Dilerseniz 24 ayara çevrilmiş bu altınlarınızı, o bankanın 24 ayar gram altın alış-satış kuruna göre nakit olarak alırsınız isterseniz de banka altın hesabı açılmasını ve bu altınların gram altın hesabına yüklenmesini talep edersiniz.

İNCELEDİNİZ Mİ10 Bin TL Kredi Çeksek Ne Kadar Öderiz?

Banka Altın Toplama Günleri 2019 Takvimi

Banka altın toplama günleri 2019 takvimi her yılın başında bankalar tarafından açıklanmaktadır. Bu takvimde hangi bankanın hangi tarihlerde altın toplama günleri yaptığını ve hangi şubelerde altın bozdurma işlemi yapıldığını görebilirsiniz. Aşağıda yayınladığımız listede; altın bozdurmada en çok tercih edilen bankalar hangileridir ve altın toplama günleri ne zaman sorularının cevapları yer almaktadır. Buna göre çalışmak istediğiniz bankayı, size en uygun olan tarihi ve en yakın altın bozdurma şubesini tespit edebilirsiniz.

Bankaların altın toplama günleri

Vakıfbank Altın Günleri 2019 Takvimi

Vakıfbank, kamu iştirakli bir banka olduğu için altın birikimi konusunda tercih edilmektedir. Peki vakıfbank altın toplama günleri ne zaman? Vakıfbank altın günleri 2019 takvimine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Ek olarak Vakıfbank bu dönemde kampanyalı altın günleri düzenleyerek daha altın bozdurma işleminde daha az maliyet çıkarmakta ve daha fazla gram altın vermektedir.

Vakıfbank altın günleri takvimi → TIKLA

İNCELEDİNİZ Mİ20 Bin TL Kredi Çeksek Ne Kadar Öderiz?

 

Halkbank Altın Günleri 2019 Takvimi

Halkbank da bir kamu bankası olduğu için bireyler tarafından güven duyulan bir bankadır. Peki halkbank altın toplama günleri ne zaman? Halkbank altın günleri 2019 takvimine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu takvimde altın bozdurma yapılan şubeleri ve tarihleri öğrenebilirsiniz.

Halkbank altın günleri takvimi → TIKLA

 

Ziraat Bankası Altın Günleri 2019 Takvimi

Ziraat Bankası, en büyük kamu bankası olup bu anlamda en çok tercih edilen en güven duyulan bankalar arasında yer almaktadır. Peki ziraat altın toplama günleri ne zaman? Ziraat Bankası altın günleri 2019 takvimine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu takvimde altın bozdurma yapılan şubeleri ve tarihleri öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası altın günleri takvimi → TIKLA

 

İş Bankası Altın Günleri 2019 Takvimi

İş Bankası, özel sektör bankaları arasında en büyük ve en çok tercih edilen bankalar arasında yer alır. Peki İş Bankası altın toplama günleri ne zaman? İş Bankası altın günleri 2019 takvimine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu takvimde altın bozdurma yapılan sabit ve değişken şubeleri ve tarihleri öğrenebilirsiniz.

İş Bankası altın günleri takvimi → TIKLA

İNCELEDİNİZ Mİ60 Ay Vadeli Kredi Çeksek Ne Kadar Öderiz?

Peki bu bankalar dışında kalan bankalar altın toplama günleri var mı? Varsa bu bankaların altın günleri ne zaman? Listemiz dışında kalan diğer birçok bankada da altın toplama günleri düzenlenmektedir. Fakat diğer bankalar sınırlı sayıda ilde ve sınırlı sayıda şubede altın bozdurma işlemi yaptıkları için şube sayısı çok daha fazla olan bankaları listeledik. Ek olarak yazıda yer alan altın toplama günleri hakkındaki bilgiler, internette yer alan verilerden faydalanılarak oluşturulmuştur. Dolayısıyla bankaların web sayfalarında yer alan ve/veya güncel olmayan bilgilerden sorumlu tutulamayız. Bilinçli bir tüketici olarak; gerek bankaların internet sayfalarında gerekse de diğer finans alanında içerik sunan sitelerde yer alan bilgileri, bizzat bankayı arayarak ya da şubelere giderek teyit ettirmeden işlem yapmayınız.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Düğün Altınları Nerede ve Nasıl Bozdurulur? | Kredi Bak3 sene önce
 • […] toplama günleri aracılığıyla, birikmiş fiziki altınlarınızı bozdurabilirsiniz. Banka altın günleri ile bozduğunuz altınlarınızı ister nakit paraya dönüştürebilir isterseniz de banka altın […]

 • Gram Altın mı Çeyrek Altın mı Biriktirmeliyiz? | Kredi Bak3 sene önce
 • […] ya da düğün takılarınız varsa ve bunları banka altın hesabına taşımak istiyorsanız; bankaların altın toplama günleri vasıtasıyla birikimlerinizi altın hesabına […]

 • Kredi Bak >> En Uygun Kredi Hangi Bankada?3 sene önce
 • […] ya da düğün takılarınız varsa ve bunları banka altın hesabına taşımak istiyorsanız; bankaların altın toplama günleri vasıtasıyla birikimlerinizi altın hesabına […]

 • Düğün Altınları Nerede ve Nasıl Bozdurulur? • Kredi Bak3 sene önce
 • […] toplama günleri aracılığıyla, birikmiş fiziki altınlarınızı bozdurabilirsiniz. Banka altın günleri ile bozduğunuz altınlarınızı ister nakit paraya dönüştürebilir isterseniz de banka altın […]