• CUMHURIYET ALTINI
  3.202,00
  % 0,18
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6686
  % 0,09
 • € EURO
  10,3466
  % -0,03
 • £ POUND
  12,0853
  % -0,04
 • ¥ YUAN
  1,3384
  % -0,10
 • РУБ RUBLE
  0,1187
  % -0,06
 • BITCOIN/TL
  293374,317
  % 1,84
 • BIST 100
  1.409,85
  % 0,81

Altın mı Almak Karlı Dolar mı ?

Altın mı Almak Karlı Dolar mı ?

Altın Mı Almak Karlı Dolar Mı?

Günümüzde dolar ve altının beklenin üstünde yükselmesi nedeni ile insanların gözü yatırım yapmaya odaklandı. Birkaç senedir konuşulan yatırım oranları dolayısıyla en popüler yatırım konularından biri hale gelen bu durum gerekli araştırma yapılması gereken bir olaydır. Her kişinin daha fazla para kazanmak için çeşitli şekillerde denediği yatırımlar şu an en fazla altın ve dolar üzerine yapılıyor. 

altın mı almak karlı dolar mı

Geleneksen Yöntem Mi? Yoksa Yeni Bir Yatırım Mı?

Altın en eski geleneksel yatırım araçlarımızdan biri, yıllardır değişmeyen ‘altın her zaman kazandırır’ lafı ile hareket eden büyüklerimiz var. Enflasyon riski en az olan yatırım aracı olan altın aynı zamanda uzun süre eskimeyen kullanım ile de en çok tercih edilen yatırımlardan biri. Bu sebeple yastık altı dediğimiz şekilde saklamayı tercih ediyoruz. En çok bilinen kuyumculardan alıp evimizde saklama yöntemidir.

Hangi Yöntem Daha Akıllıca

Günümüz bankaların artık altın mevduat hesapları en çok tercih edilen yöntemler içerisine giriyor. Altınlarınızı alıp bankaya veriyorsunuz, banka o günkü değer üzerinden bir fiyat biçiyor ve altın hesabınıza o meblağı yatırıyor. Altınlarınızın para olarak biriktiren bu yöntem bankaların vermiş olduğu çeşitli faiz oranları ile birlikte yükseliyor ve kişiye kar sağlıyor. Altın hesapları akıllı tercihlerden biridir. Vadeli ve vadesiz şekilde karı takip edebileceğiniz internet bankacılığı sayesinde her an gözünüzün önünde olacaktır. Dolar ise sürekli düşüp artan bir yatırımdır, riskleri altına göre daha fazladır. Her saniye zarar etme korkusu yaşarsınız. Aynı zamanda her bankada bulunan dolar hesaplarına sermayelerinizi yatırıp yine internet bankacılığı tarafından takip edebilir anında satabilir ya da satın alabilirsiniz fakat sürekli takip gerektiren bir para birimi olduğu için kişiyi yoracak ve riskleri olduğu için pek tercih edilmeyecektir. 

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.