• CUMHURIYET ALTINI
  3.024,00
  % -0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8882
  % -0,05
 • € EURO
  9,3414
  % -0,03
 • £ POUND
  10,5142
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  1,1980
  % -0,02
 • РУБ RUBLE
  0,1036
  % -0,03
 • BITCOIN
  144838,556
  % 2,12
 • BIST 100
  1.314,25
  % -0,73

Altın Katılım Hesabından Aylık Ne Kazanırım

Altın Katılım Hesabından Aylık Ne Kazanırım

Altın Katılım Hesabı Ne Kadar Kazandırır?

Altının yatırım aracı olarak ve ziynet eşyası olarak tartışılmaz bir üstünlüğü vardır. Bazı yatırımcılar altının diğer bütün yatırım araçlarından daha etkin bir şekilde kullanıldığı konusunda görüş bildirmişlerdir.  Altının sıkça yatırım aracı olarak kullanılmasıyla beraber katılım bankaları da altın katılım hesabı sisteminin devreye sokarak faizsiz altın kazancı  sağlamaya başlamışlardır. Bun yanında yatırımcılar da bankalarına altın katılım hesabından aylık ne kadar kazanabilirim sorusunu sormaktadırlar. Altın katılım bankaları faizsiz sistemle altına kar payı vermektedir.

 

Altın katılma hesabı ne kadar kazandırır

Altın katılma hesabı ne kadar kazandırır

Altın Katılım Hesabı İle Faizsiz Kazanç Sağlamak Mümkün

Katılım bankalarının altın katılım hesabı açmaya başlamalarının ardından yatırımcıların altın hesabına açma konusunda ilgisi de artmış oldu. Özellikle faizsiz kazanç isteyen yatırımcılar katılım bankalarından faizsiz altın hesabı açtırmaya başladılar. Bazı bankalar kampanyalarla müşterilerin ilgisini çekmeyi başardılar. Örneğin Kuveyt Türk’ün Altına Altın Katılma Hesabı, 1 aylık vade için 100 gram, 3 aylık ve 1 senelik vade ortasında bakiye 10 gramın altına inmeyecek şekilde altın çekilebiliyor ya da bozdurulabilme seçeneği sunmaktadır.

Altın Katılım Hesabı İle Faizsiz Kazanç Sağlamak Mümkün

Altın Katılım Hesabı İle Faizsiz Kazanç Sağlamak Mümkün

Altın Katılım Hesabı Nasıl Açılır? 

Altın katılım hesabı açmak için katılım bankalarının farklı uygulamaları vardır. Mesela Ziraat Katılım Bankasından altın katılım hesabı açtırmak için en  az 50 gram altın alınmasını şart koşmaktadır. Aynı şekilde Vakıf Katılım Bankasının da 50 gram altın alınmasını zorunlu tutmaktadır. Gram altın katılım hesapları 3, 6, 12 ay vadeli ve aynı zamanda devlet güvencesinde açılmaktadır. Altın katılım parasının açılabilmesi için istenene katılım bankasına gidilip belirtilen kadar gram altın alınması gerekmektedir.

Altın Katılım Hesabı Nasıl Açılır

Altın Katılım Hesabı Nasıl Açılır

Altın Katılım Hesabından Aylık Ne Kadar Kazanırım

Altın yatırımcılarının en önemli soruları arasında katılım hesaplarından aylık ya da yıllık ne kadar kazanacağıdır. Altın ile faizsiz kazanç sisteminde aylık ya da yıllık olarak ne kadar kazanılacağı katılım bankalarının kar payı oranlarına göre değişmektedir. Yine de yıllık bazda altına verilen katılım payı miktarı yıllık yüzde 1-1,5 aralığındadır.  Katılım bankalarının altına vereceği kar payı örnek hesabını yapalım; 100 gram altına yıllık yaklaşık 1 – 1,5 gram arası kar payı verilmektedir. Yani 100 gram altın katılım hesabına yatırıldığında 1 yılın sonunda yaklaşık 101 gram olmaktadır. Buradaki karınız 1 gramdır.

Altın Katılım Hesabından Aylık Ne Kadar Kazanırım

Altın Katılım Hesabından Aylık Ne Kadar Kazanırım

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • İnternetten Ucuz Altın Nasıl Alınır | Kredi Bak8 ay önce
 • […] teşvik etmektedir. Hatta bazı bankalar altın hesaplarına faiz ve kâr payı da sunmaktadırlar. Altın yatırım hesabından aylık ne kadar kazanırım incelememizi de sitemizde daha önce […]