Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home2/kredixvk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/kredixvk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home2/kredixvk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/kredixvk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
2020 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne zaman Ödenecek? İkramiye ne kadar olacak? - Kredi Bak
 • CUMHURIYET ALTINI
  2.878,00
  % -1,20
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  505206,626
  % -2,03
 • BIST 100
  1.409,19
  % 2,24

2020 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne zaman Ödenecek? İkramiye ne kadar olacak?

2020 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne zaman Ödenecek? İkramiye ne kadar olacak?

Koronavirüs salgınından dolayı alınan ekonomik önlemler doğrultusunda 2020 emeklilerin ramazan bayramı ikramiyeleri  yaklaşık 1 ay öne çekilerek 6 Nisan tarihinden itibaren ödenmeye başlandı. İkramiyelerini alan yaklaşık 12 milyon emekli vatandaşın kafasında bir kaç soru daha var; Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? İkramiye ne kadar olacak?

2018 yılı seçimlerinden önce alınan karardan sonra her yıl ardından 12 milyon emekli, dul ve yetime Ramazan ve Kurban Bayramı’nda olmak üzere yılda 2 sefer ikramiye ödenmesi yapılıyor.

2020 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne zaman Ödenecek

2020 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne zaman Ödenecek

2020 Yılında Emekliye Ramazan bayramı İkramiyesi Ne Kadar Ödendi?

Her Ramazan Bayramı’ndan önce emekliler emekli bayram ikramiyesinin ne kadar olacağını araştırmaktadırlar. Bu yıl Ramazan Bayramı 24-25-26 Mayıs tarihleri arasına gelmektedir. Ancak hükümet koronavirüs salgınından dolayı aldığı karalar emekli maaş ikramiyesi dağıtımını 6 Nisan tarihinden sonra yapmaya başladı.

2020 yılında ramazan ikramiyesi olarak emeklilere 1000 lira ödendi. Emeklilerin hesabına 1000 lira tutarındaki ödemelerin SSK, Bağkur ve memur dahil 12.5 milyon emekliye farklı günlerde yatırıldı.

Emekliye En Fazla Promosyon Veren Banka Hangisi?

Daha önce kaleme aldığımız yazımızda, emekliye promosyon veren bankalar listesini yayınlayıp bu bankaların ödediği promosyon miktarları ve sunduğu avantajlar hakkında bilgiler paylaşmıştık(Okumak için TIKLA). Bugünkü Günümüzde neredeyse bankaların tamamı emekliye promosyon ödemesi yapmaktadır. Fakat bazı bankalar, kendisiyle maaş anlaşması yapan emeklilere, ekstra promosyon ödemesi yapmaktadır. Peki emekliye en fazla promosyon veren banka hangisi? Hangi banka, emekli

İlgili İçerik

2020 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne zaman Ödenecek?

2020 yılı kurban bayramı 30 temmuzda başlayıp 3 ağustosta bitmektedir. Emekliler ramazan bayramında olduğu gibi kurban bayramında da ikramiye alacaklar. Ramazan bayramındaki emekli ikramiyeleri hükümetin aldığı koronavirüs tedbirlerinde dolayı normal ödenmesi gereken zamandan yaklaşık 2 ay önce ödenmişti. Bunun üzerine gözler emeklilerin kurban bayramı ikramiyelerine çevrildi. Emeklilerin kurban bayramı için aldığı ikramiyenin erkene alınması ile ilgili şimdilik bir karar bulunamamaktadır. Emekliler tahminen  kurban bayramı ikramiyelerini 15 temmuz 2020 tarihinden itibaren alacaklardır.

Bayram İkramiyesi Nedir?

Bayram ikramiyesi, 2019 seçimlerinde önce hükümetin vaatleri arasında yer alan ve 2019 tarihinde itibaren her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarından önce emekli, dul ve yetimlere önceden belirlenen tutarlarda yapılan ödemedir.

Bayram İkramiyesi Kimlere Ödenir?

Bayram ikramiyesi ödemenin yapılacağı tarihte;

 • emekli aylığı,
 • yaşlılık aylığı,
 • vazife malullüğü aylığı,
 • malullük aylığı,
 • ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri,
 • ölüm geliri

alanlara ödenir. Ayrıca ; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine bayram ikramiyesi ödenir.

Bayram İkramiyesi Kimlere Ödenir?

2018 yılından itibaren Ramazan ve Kurban Bayramlarından önce ödenen bayram ikramiyesi tutarı 1.000 TL olarak yapılmaktadır. Hak sahiplerine 2019 yılında da 1000 tl ödenmiştir. Aynı şekilde 2020 yılı için bayram ikramiyesi de 1000 tl olarak ödenecektir. Emekliler bu konu hakkında hükümete tepki göstermektedir.

 

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.