• CUMHURIYET ALTINI
  2.966,70
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6275
  % 0,00
 • € EURO
  8,8765
  % -0,33
 • £ POUND
  9,7203
  % -0,08
 • ¥ YUAN
  1,1173
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0982
  % -0,94
 • BITCOIN
  81382,270
  % 2,62
 • BIST 100
  1.129,29
  % 0,87

2. El Araç Almak İçin Banka Kredisi Nasıl Kullanılır

2. El Araç Almak İçin Banka Kredisi Nasıl Kullanılır

2. El Araç Almak İçin Banka Kredisi Kullanma Şartları

Günümüzde araç sahibi olmak artık bir lüksten çok ihtiyaç haline gelmiştir. Sıfır araç sahibi olmak her bütçeye uygun değildir. Bunun yerine farklı bir alternatif olarak ikinci el araçlar piyasada revaçtadır. İkinci el araçlar sıfır araçlara oranla ne kadar uygun fiyatlı olsa da günümüz koşullarında desteksiz araç sahibi olmak oldukça güç bir hale gelmiştir. Bu noktada devreye araç kredisi veren bankalar girmektedir. Uygun faiz oranlarıyla müşterilere sunulan banka kredileri sayesinde araç sahibi olmak kolaylaşmaktadır. Her bankanın kendi belirlediği politikaları mevcuttur. Gerek sıfır araç alırken gerekse ikinci el araç alırken yararlanılan banka kredilerinin kullanılması için belirlenmiş birtakım şartlar vardır.

en hızlı kredi veren banka listesi

en hızlı kredi veren banka listesi

 

Araç Kredisi Kullanım Avantajları

Araç sahibi olmak isteyenlerin ilk adresi bankalardır. En uygun faiz oranını veren bankadan kredi çekmek, taşıt sahibi olmak isteyenlerin öncelikleri arasındadır. İkinci el taşıt kredisi ile yeni bir araca sahip olmak isteyenlerin belirli bir miktarda sermayeye de sahip olması gerekmektedir. Hiçbir banka araç tutarının hepsini kredi olarak vermez. Devletin koyduğu kurallar çerçevesinde aracın kasko değeri baz alınmaktadır. İkinci el araçlar söz konusu olduğunda 5 yaş sınırı vardır. Ayrıca ikinci el araçlarda 90 bini geçen araçlar için %70 oranında banka kredisi verilebilmektedir. 90 binin altında bir değere sahip araçlarda ise bu oran %50 olarak belirlenmiştir. Taşıt kredisi kullanabilmek için genel bazı şartlar vardır. Bunlar; aktif SGK kaydı, SGK kaydının en az 6 aylık olması, taşıt üzerine ipotek kaydı olmaması, yeterli kredi notuna sahip olunması, en az 18 yaşında olması ve kredi kullanacak kişinin krediyi ödeme gücüne sahip olmasıdır. İkinci el araç için taşıt kredisi vadesi en fazla 60 aydır. Aracın en fazla 8 yaşında olması gerekir.

15 Bin TL Kredi 36 Ay, Aylık Ne Kadar Öderim?

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları, gerek finans piyasalarında gelişmeler gerekse de düzenlenen kredi kampanyaları neticesinde sürekli değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle tüketicilerin en uygun kredi seçeneğine ulaşmak için düzenli olarak banka kredi faiz oranlarını takip etmesi gerekir. Eğer ki 15 bin tl kredi 36 ay vade seçeneğini araştırıyorsanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Düzenli aralıklarla güncel tutacağımız bu yazıda; 15 bin tl kredi 36 ay aylık ne kadar öderim, 15

İlgili İçerik

Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Araç kredisi alırken gerekli bazı belgeler vardır. Dört kısımda değerlendirilmektedir. Emekliler, özel sektör çalışanları, kamu çalışanları ve vergi levhalı çalışanlar olarak sıralanır. Özel sektör çalışanından alınan belgeler; maaş bordrosu, ikamet belgesi, işyeri imza sirküsü, araca ait ruhsat veya fatura ve varsa ek gelir belgesidir. Emeklilerden istenen belgeler; emekli aylık dökümü, varsa ek gelir belgesi ve araca ait ruhsat ya da faturadır. Kamu çalışanından istenen belgeler; maaş bordrosu, varsa gelir belgesi ve araca ait ruhsat veya araca ait faturadır. Vergi levhalı çalışanlardan istenen belgeler arasında; oda kayıt belgesi, güncel vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, bilanço ve gelir tablosu ve sonuncu olarak aracın ruhsatı veya faturası bulunmaktadır.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.